bugün

yenidoğan miniklerimizin o en tatlı ve en hassas dönemlerinde gördüklerini tahmin ettiğim tertemiz rüyalar için yapılması muhtemel tabirlerdir.

evet, bebelerimizi o küçücük uykularında seyrederken onların yüz mimiklerindeki hareketlilikte sanki yaşlanınca karşılaşacağı sorunlarda veremesi muhtemel tepkiler için bir egzersiz havası vardır. ancak rüya görme ihtimalleri ve bu rüyaların neler olabileceği düşüncesi hep aklımda yer eder.

bir bebeğin rüyasını diğer bebeyle paylaşması:

- meliş ben yüya göydüm biliyon mu?

- neymiş yüyan, ingaaaaa!

- ağlama meliş anlatajam. şimdi meliş ben memeden kopmuş kafam aykaya düşüyoydu ki annem eliyle kafamı bi tuttu, memeye yüzümü yapıştıydı. şonya şütümü içtim annem gajımı almayı unutmuş beni şırtüştü yatağa koydu, çok kötü oluyoyum, ağlıyoyum annem duymuyoy. bir de baktım altımda işlaklık alt tabakaya da geçmemiş. hay allahım yayabbim, hey şey üştüşte geldi biliyoy muşun? ağlıyoyum şeşimi kimşe duymuyoy. şonya şürüneyek emjikime ulaşmak iştedim emzik de yeye düştü. şonya ağzımda sağ memeyle uyandım meliş. şok kötüydü.

- galiba şana haştane yolu göyünüyoy üş vakte kaday. bir de iğnen vay. doktoy da şeni şevecek, hey şey yoluna girecek, üjülme.
şakası yapılmayacak ciddi bir problemdir.
(bkz: rüyada kendini rahimde görmek)
güncel Önemli Başlıklar