bugün

vedat özdemiroğlunun yazdıgı behnan shabbirin cizimleriyle renk verdiği uykusuz mizah dergisinin bir köşeşi. köşesinin cogunlugunu alıntı yaparak yazar.bi de iki resim arasındaki 7 fark ile kösesini tamamlar.
(bkz: bıngıldak)
dokunurken bile dikkat edilmesi gereken uzuv. zira en ufak temasta içine çökebiliyor. özellikle, bebeği sürekli aynı yönde yatırmamak gerek. yatırırken arada sağa çevirmek, sola çevirmek, sırt üstü yatırmak gerek. yamuk kafalı insan görmeye tahammülümüz kalmadı artık. anneler size sesleniyorum.
üstad v.özdemiroğlu nun uykusuz dergisindeki kafasının adı.
vedat özdemiroğlu'nun uykusuz dergisindeki köşesidir.
işte o köşedeki güzel tespitlerden birisi:

süperman niye kostüm giyiyo, başka uçan yok ki!.. ha, ceket hızını kesiyosa, bağlarsın beline adnan şenses gibi, sıvarsın kolları da, edebinle uçarsın... artist!..
tepesi yumşak olur.
aramaya, gözlemeye, analiz etmeye ve öğrenmeye inanmıştır.

- sahi! bize kimler unutturdu bunları.
yumuşacık sıcacık bir şey.
uykusuz dergisinin genellikle 7. sayfasında bulunan, vedat özdemiroğlu abimizin, bol bol serbest çağrışaraktan * kimi zaman da eskilerden anılarıyla donattığı her daim, okunabilecek bir bölümü bulunabilen köşesi.
vedat özdemiroğlu kitabıdır. dergide yazdıklarını topladığı kitaptır. twitter yokken adam twitleri biriktirmiş. kitabı öyle roman gibi okumamak lazım. yoksa beyni yoruyor. sıkıldıkça ele alıp 5-10 sayfa okuyup eğleneceksin.
Vedat Özdemiroğlu'nun köşesini Uludağ Sözlük camiasına taşıyorum. Yayalım abiler:
Yazı 1: Yaz'ın Yazısı

"Aşk örgütlenmektir, bir düşünün abiler..."
Ece Ayhan

* Fas'tan geldiği rivayet edilen sistem: Faşizm
* Neşve-i muzafferiyet... Ne ilginç ancak bir "Cilve-i naziyet"değildir. Neşve'yi Halit Ziya'dan öğreniyoruz, neşeyi ise Halit Ergenç abimizden.
* Irkçılık istemezük ama:
Ali'nin Oğulları, Muhammed'in Torunları.
Ver bir başbuğun buyrukları...
* Muhataplarımız: Putin, Trump
Resmen out, in and the jump...
* Ne demiş Tolstoy? Dostoyevski şişirilmiş bir balondur. Öyleyse Çehov hoştur, Puşkin pişkin, Lermontov atölye, Çaykovski kadın mı ki çay demliyor? Amaaannn, zırvalar işte...
* Bugün kalabalığı gördüm. Kalabalıkta alabalık olmayı öğrendim. Düğün hem de sünnet düğünü. Sapla samanın bir arada olduğu, Urfa Mardin'e bakar temalı bahçedeki düğün. Dün güneşi, bugünse kalabalığı gördüm. Ama hayatım boyunca ne Nejat işler gördüm, ne Tuncel Kurtiz, ne de Ekrem imamoğlu.
Hakkı Bulut'u gördüm, önümüzden geçiyordu.
Hakkı Bulut ise,
Halkı yağmur olur.
* Erdene, burdayım.
Cengiz Han'a Küsen Bulut.
* KPSS'niz olmasın gençler, kapasiteniz olsun.
* Dünya'da çay demlenir, Mars'ta uzaylı gazı...
* Duş alan berduşe ne ad verilir?
Siz düşünün gari.
* Bir gün eğer CHP, ülkeyi yönetecek olursa enselerindeyik, yok eğer tersiyse ensemdesin Re-te-e Baba!
* Ezel dizisi özeti:
Ömer, hep sever.
Saftır, Peyami Safa kadar,
Maldır, babasının yanında hamallık kadar.
* Kutsal Cumartesi'yi Futsal Cumartesi'ye çeviren her Türk ergenine buradan selam olsun...
* Ara Güler'i özledim yahu.
Arada bir gülerdi, bir de fotoğraf çekerdi.
Devam.
Yazı 2:Su Uyur Okur Uyumaz

"Eskiden türkü söyleyip rakı içen abiler vardı, şimdi deve sidiği içip kız çocuklarına tecavüz eden adiler var."

* Ben okurumla düşman olacak değilim, bu laf oradan çıkmadı. Uydurmam gereken bir başlıktı sadece.
* "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Mustafa Kemal Atatürk
* Tabii ki Mustafa Kemal Atatürk Paşa'nın askerleriyiz! Ne yoldaşı be Canan Kaftan! ilelebet, payidar gibi kelimelerle konuşuruz.
* Kadifeden kesesi, oturmuş Ezel izler
Ah ciğerimin köşesi...
* Fetö içimizde. Ve biz hala 15 Temmuz destan diyoruz.221 kişinin ölüp gitmesi mi destan?
* 15 Temmuz Destan.
Peki ya 15 Mayıs 1919?
izmir'in kurtuluşu?
Ya diğer 15'ler?
Hey 15'li 15'li falan...
* insan, emellerini yalanlayan şeyleri istediği şekilde çevirmeye çalışarak kendisini daima arzuları içinde oyalamakla gecikir.
Mai ve Siyah, Halit Ziya Uşaklıgil
* Fatih Portakal, yanar dönerse ben et dönerim.
* Cin gibisin okurum, Çin gibi değil. Deprem olsa camdan atlarsın. Ölüme en kolay oradan gidilir o anda. Ama bilmezsin ki...Korku insanın zekasını kullanır, onu bir daldan diğer dala atlatır.
* Biblo taşı gibi kız, taş gibi kız ama işe gelmeyince oyuncak bebek Barbie'dir kız.
* Trabzon'un ağır acısıdır yeşille betonun karıştırılıp harç gibi kullanılması.
* Ali Babacan'a bundan sonra Ali Babacım diyeceğim. Eylül ayından itibaren siyasetimiz an itibariyle:
Ali Babacım ve Kırk Haramiler.
* Bir alevde yakmadığımız kalmıştı Alevileri.
Alevi, kendisine "tu" diyene "hu"diyen insandır.
* Balık Esir, Kars, Arda Han, Fistanbul, Çanak Kale, Gümüş Hane
Tey tey tey...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar