bugün

çok iyi niyetliyiz çok. kuşun teki gelir başımıza sıçar , mutlu oluruz. her kötü durumdan iyi bişiler çıkarmak iyi hoşta, kuş sıçmış be kardeşim gelip konmamışkı. büyük olasılıkla ishal olmuş bir kuşun konucak vakti bile olamadan yukarda olmanın rahatlığıyla salma haline denk gelmişsiniz. nasıl bir mantalite sizi kumar oynamaya sevk eder anlamış değilim. bu tür şans oyunlarına oldum olası karşıyımdır, çok saçma gelir bana, kuş başına sıçtı hazır boka batmışken kumarda mı oynıyayım tribidir anlamış değilim.
oyunu, ağzına sıçana verir.
Kuş bokunun, şans göstergesi olarak milletimize kilitlenmiş olduğu gerçeğinin göstergesidir.
Hemen koşup piyango bileti alacak ya da iddia kuponu dolduracak türk'tür. Her mahallede, her sokakta vardır böyle iyi niyetli tiplerden.
(bkz: bir umuttur yaşatan insanı)
(bkz: rüyamda gördüm abi piyango vuruyordu bize)
"abi bizim yan mahallede ki bi çocuğa çıktı demek ki olabiliyor abi." "insanın şansını denemesi lazım sonuçta."
bu tarz örnekler Türk milletinde hep vardır. memurun, işçinin, emeklinin umududur. canıdır. kanıdır. "kuş sıçması" tarzı olaylar vatandaşımıza umut verir. tabii bu ve buna benzer olaylar insanın hep kendini avutması amma ve lakin aynı zamanda bir ihtiyaçtır. olmazsa olmazdır yani.
(bkz: kendini bi bok sanan türk ün kuzeni)
(bkz: boktan durumlar)
aynı türk akp iktidar olduğunda da sevinir. bir tür stockholm sendromu.
(bkz: umut fakirin ekmeği)
muhtemelen kendisine bundan sonra oynayacağı sayısal loto, at yarışı vs. oyunlarda büyük ikramiye çıkacağına inandığı için seviniyordur..ama bu kişinin illede türk olduğunu da nereden çıkarıyorsunuz..aksine türkler yani biz pek inanmayız böyle şeylere..makus talihin bize bir şeyler getirmeyeceğine inanırız..işin aslına bakarsanız kuş sıçması ile falan öyle insan hayatında bir şey değişmez..böyle şeylerin tamamı hurafedir..insan hayatta şansını kendisi oluşturur..
şüphesiz bu işten en iyi kârla ayrılan kurum devlet olacaktır.
ne kadar "salak" desek de benim sevimli bulduğum kişidir. umut işte be abi! nasıl olursa olsun umut işte...

o kadar insanın içinde kuş geliyor senin başına sıçıyor ve sen "ne şanslıyım yaa!" diyorsun. kuşlar piyangocularla ortak bilmiyorsun.
çayında çöp görünce misafir hazırlığı yapan arkadaşın akrabası olsa gerek.
biz ki üzerimizdeki nazar gitsin diye kurşun döktüren bir milletiz. kuş sıçmış çok mu.
Ben sıçsam beni bıçaklayacak kişidir amk. Kuş sıçınca mutlu oluyor işte garip.
'hayra yorma' işini fazla abartan kişidir. tamam, bir yere kadar iyi de ulan kuş sıçtı diye şanslı olunur mu?