bugün

sanki şöyle biraz kendini beğenmiş hanımefendidir.

yanisi tamam allah kabul etsin ama boş sanki. bilemiyoruz yanisi.

işin içinde bir yanlışlık var gibi.
mümindir. başı açık, gözü lensli, saçı boyalı, topuklu ayakkabı giyen, tayt giyen sonuçta mümindir ve sorgulamak kimseye düşmez.
Oruc oldugu halde giybet yapan insana nispet olsundur.
hırsız ve rüşvetçi olduğu halde oruç tutan adamların yanında cennetliktir.
Başınida kapatırsa doğruyu bulacak olan kadındır.
başı açık tüm kadınları orospu ruhlu sanan dinci yobazların garibine giden durum.
tutar kime ne. ne saçma düşünen ve ön yargıları olan kişilerle aynı toplumda yaşıyoruz. aslında başlığın yazarına ve entrysine söylenecek epey şey var da neyse ben gene de susayım. en öz ve tertipli şekilde diyebileceğim; arkadaşım belki başı kapalı kadından daha müslümanca yaşayan ve orucu daha makbul olan kişi başı açık olup ta oruç tutan. amel yaradan ile kul arasında ne biliyorsunuz. tövbe haşa gidip Allah (c.c) ile konuşup gelmiş gibi başı açık olursa, namaz kılmıyorsa vb. hallerine rağmen oruç tutuyorsa kabul olmaz boşa tutmasın gibi deyişler içerisindesiniz, zira bu bir nevi küfürdür. herkes kendi orucunun ibadetine kabullüğüne baksın. size ne. kabul olsa da o'na olmasa da o'na seni bağlayan bir yanı mı var. senden mi soruluyor.
sallamamak gerek.

(bkz: attım oltamı bekliyorum)
Özgüveni yerinde hem ülkenin yasal haklarından faydalanmakta hemde ibadetini yapmakta olan bayandır. afferin dediğim bayandır.
yobazlara dert olmuş kadındır.