bugün

gözle görülen ve itiraf edilmeyen gerçekliktir. başörtüsünü taşıyan kadın gerçekten ezik olmasa da dışardan böyle görünür.
Doğrusu meta olarak gösterirdir.
meta olarak gösterdiği ayan beyan gerçektir.
Niye hemen bu kadar eksi veriliyor lan bu başlığa, pek de yanlış tespit degil bence. Tabi azda olsa bazılarına başörtü yakışiyor.
Taşımasını bileni gayet de asil gösterir.
rahibeleri çok seksi gösteriyor ama öyle değil mi? diye cevap verilebilir)

(ateistsporluyum <3)
yoktur.

bazı kemalci menopoz teyzeler tiksinerek bakıyor olabilir belki, lakin bu nesnel bir gerçeklik değildir. kişiden kişiye değişir. mesela birileri de çıkıp kendi bedenini dikkat çekme uğruna pazarlamaktan çekinmeyen kızların eziğin ta kendisi olduğunu da iddia edebilir. düşünsenize, memesiyle gündem oluyor kadın.

tabi eğer başörtülü kadınlar dizi-filmlerden tutun, sosyal hayata kadar birçok yerde "temizlikçi" olarak gösterilmişse bu tip tuhaf düşüncelerin olması pek şaşırtıcı değil.

açıkçası başörtülü kadınların bu değerlendirmeleri zerre kadar ciddiye aldığını da düşünmüyorum. allah'ın emrini yerine getiren biri, neden birkaç kişinin düşüncelerini siklesin ki?
kadın eziktir başörtüsüyle alakası yoksur kadın havalıysa zaten havalıdır.
ne kadar da başörtüsü sevdalısı varmış içimizde onu görmeye vesile olmuş varsayım, gözlemdir.

benim ailemde bir çok başörtülü vardır meraklanmayın. kemalci menapozlu teyze de değilim. konuyu özünden saptırmak gerçekcilikten uzak maksatlı bir yaklaşımdır. ben de sizler gibi ibadetini yapmadığı halde sırf kimliğimde müslüman yazıyor diye ve ayrıca içimde yaradanın varlığına iman ettiğim için müslümanım diyorum. fakat müslüman olmanın başörtüsüne indirgendiği cahil toplumlarda bunun böyle göründüğünü herkes bilir. bilir de bir deli kalkıp içindekini ifşa edince, kendini dövecek sopa bulamayan gureba ifşa edeni döver, söver. vurun kahpeye düsturu yani. allaha şükür iki yüzlü bir toplumuz.

vurmayın öldüm
Dinci tayfa ağzında salyalarla kadınların namusuna iffetine saldırdıkça daha iyi görünür olan gerçek .
Kadını bu yüzden kapatmak, hiçleştirmek istiyor bazı ibneler