bugün

yaran fıkralar konusunda yazarların hiç kullanmadığı buton. tekrar yazılan fıkralar silinse 68 sayfalık konu 30 sayfaya düşer herhalde.
faydalı bir butondur. ama çok nadiren kullanılır.
çok kıyıda köşede kalmış ancak yararlı butondur.

başlık içi arama butonundan habersiz yazarlar başlığına yazan büyük sözlük kullanıcısı ordinaryuslara göre de başlıkta zilyon tane entry varsa yazacağın entryi önce buraya yazıp bir aratacaksın. yazacaksın ki o müthiş şahsiyetler, senden önce burada olan bilmem kaçıncı nesil olmakla övünen abierin yazmış mı, yazmamış mı öğreneceksin. sen kimsin ki lan hemen akına gelen şeyleri buraya yazasın. hele bir destur al büyüklerinden. *
daha çok kullanılması durumunda bi yerlerde sürekli arif'in mençıstıra attığı golu arama şakasını yazan arkadaşlarımızın azalmasına ve yok olmasına sebep olacak güzel buton. lütfen kullanın.
nerede lan bu buton. ben göremiyorum amkoyum. bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.
göremeyenler için tarif edeyim. sağ framenin (sağdaki pano, sütun, düğmeler topluluğu vs. işte) altında yer alan isimsiz beyaz boşluk. onun bu işe yaradığı sadece yanındaki küçük ara yazısıyla kanıtlanmaktadır. yine göremedim diyenler için gözlerine sokmak amaçlı:

görsel
eğer çok yapılmak isteniyorsa;
google adlı siteye başvurulabilir. öyle ki " site: " yazılıp daha sonra arama yapılmak istenen link adresi kopyalanması durumunda, bundan sonra yazılacak kelimeler o başlık içinde google yardımıyla aranacaktır.
ha buna ihtiyaç var mı derseniz yoktur, çünkü sitenin sağ tarafındaki beyaz boşluk bu işlevi çok iyi bir şekilde yerine getirmektedir.
ben kendimi bildim bileli bozuktur. 2009 dan beri düzgün çalıştığını görmedim. linke @tovbekar-hacker ekleyerek bakıyordum artık o da mysql hatası veriyor. bi de 2 dk yüklenme problemi + yeniden giriş istemesi yok mu.

alın amk aramıyorum ne başlık içinde ne de bir başlık hakkındaki tüm entry lerimi aramıyorum.
ekşi sözlük'tekinin aksine uludağ sözlük'te sadece login olanların değil, hem login olanların hem de login olmayanların kullanabildiği buton.
Bir başlıkta, o başlığa daha önce yazan yazarların entrylerini bulmak için yazar Nickinin başına "@" koymanız gerekir.

Yani Selda bağcan başlığında başlık içi arama satırına @serdarsl06 yazıp aratırsanız, sadece ilgili yazarın o başlıkta yazdığı entryleri görürsünüz.

10 yıllık yazarım. Az önce keşfettim.