bugün

Kesinlike suçu olmayan yazarlardır. Ancak bir de bunla övünmek vardır ki tamamen ayrı bir husustur. "Başlıkta zilyon tane entry var", "kim uğraşacak hepsine bakmakla", "aynısı olduğunu nerden bileyim ben" şeklinde agresif tavırlarla kendilerine yardım edecek adamı da yapacağı işten soğuturlar. "neslin 6 bana ayar mı veriyorsun" gibi çemkirmelerde de bulunuyorlar. ancak olur da "şunun başlığını eksileyeyim" diye tenezzül ederse haberdar olsun arkadaşımız; veya varsa benzerleri. yahut butona gözü çarpmamış olan yazarlarımız.

Tıkladığınız başlığın hemen sağ tarafında bir ara butonu ve yanındaysa boş bir kutucuk var. Oraya yazdığınız kelimeyi tüm başlık içinde arıyor ve şayet gireceğiniz entry'le aynı içeriğe sahip başka bir entry varsa anahtar kelimeleri o kutuya girmek suretiyle daha önce yazılmış entry'ler arasında arama yapabiliyorsunuz. böylelikle aynı entry'leri yüzlerce kez okumamış oluyoruz.

Ayrıca bu yazar namzetlerimiz biraz daha sakin bir mizaç takınırsa çok daha iyi olacaktır, şu nesil kavgasını da bir kenara bırakmaları gerekmektedir. Burda kimseyi ezmek gibi bir niyetimiz yok. Haliyle ezilmek de istemiyoruz, pekala 1. nesil yazarın da yardım edebildiği gibi altıncı nesil yazarlarında diğerlerine yardım etmek konusunda elinden geleni yapmaya çalıştığını belirterek entry'e noktayı koyuyorum. *Başlık içi arama butonunu kullanmaktan çekinmemek gerektiğinin de altını çizmek gerekiyor. *
özellikle uzun sayfalara sahip başlıklarda sık sık gözümüze sokulan yazardır.

hemen sağ tarafta beyaz bir kutucuk var, oraya temel bir kelime girdiğinizde acaba yazılmış mı sorusundan kurtulursunuz. böylece bir şarkının sözü on kere, bir yaran fıkra yüz kere yazılmamış olur.
genellikle son eklenen nesilden oluyorlar.

kendinizi çok mu zeki sanıyorsunuz siz? yani sizden önce kimse düşün(e)memiştir değil mi onu yazmayı? lan beynini sktiğim, sağda bi' ara kutucuğu var. ne işe yarar, ne işe yaramaz bi' bak bakalım? bakamadın mı bi' sor bakalım? tamam biz bakmasak da olur (utanırsın belki) ama sen bi' yap şunları!

son sözüm de moderasyona, arama yapmadan entry girenleri çaylak yapmazsanız sizin de bazı uzuvlarınız eşeklerle mühattap olsun, amen!
dertlerine derman için : (#15609057)