bugün

kadına allah rahmet eylesin. kadıncağıza sözüm yok ama oğlu da tez zamanda inşallah.
sözlükteki duyarsızların adlarını ve sayılarını ortaya çıkaran olaydır.
tipik bir başkalarının anasını ağlatan birisini, kendi anasının ağlatması olayıdır.

edit : katılan yağcıların sayısına bakıp olay çarpıtılmasın. bir insanın ölümüdür.
ilk kez recep tayyip erdoğan'ın annesi, tenzile erdoğan'ın vefatıyla gündeme düşen olay. yani yanlış hatırlıyorsam lütfen biri beni düzeltsin ancak daha önce herhangi bir başbakanın, cumhurbaşkanının veya herhangi bir siyasetçinin annesinin ölümü gündemde bu kadar yer kaplamamıştı.

annenin vefat etmesi elbetteki büyük bir travma. allah gani gani rahmet eylesin. ancak bir siyasetçinin özel hayatıyla ilgili bir gelişmenin gündemde bu kadar ses getirmesi kuşkusuz türkiye'de siyasetin bir popülerite yarışı haline geldiğinin bir göstergesidir...

hayır, şu an dünyada onlarca anne ölüyor. dünde öldü. yarın da ölecek... peki tenzile erdoğan'ı bu kadar özel kılan nedir ? !

şimdi bu yazıyı okuyup bir anlam veremediği halde yaldır yaldır eksi veya artı butonuna abanacak arkadaşa da buradan iki çift lafım var. öncelikle bu başbakan lehine veya alehine yazılmış bir yazı değil. ama bir siyasetçinin siyasi görüşleri dışındaki olguların gündemde bu kadar yer kaplaması fanatizmden ne farkı var yahu ! ? yani recep tayyip erdoğan'ın siyasi kişiliğini bir kenara bıraktığında sokaktaki adamdan ne farkı var ? !

ha senin başbakanla şahsi bir bağın veya bir husumetin varsa ve siyasi görüşünü şekillendiren de buysa hiç kasmayalım. hükümeti beşiktaş, galatasaray ve fenerbahçe kursun. o zaman her şey daha güzel olur. emin ol...
http://video.haberturk.co...na-boguldu/54727?csface=1

ne olursa olsun insanın içini acıtan bir durumdur.
başbakanın annesinin,

mayına basarak,
polis pususunda,
askeri birlikten 'yanlışlıkla' açılan ateşle,
pkk eyleminde,
rte nin abartıyorsunuz dediği kadın cinayetlerinde,
rte nin siyaseten beslendiği savaşta,
polis panzeri altında kalarak,
biber gazından zehirlenerk,
neden tutuklu olduğunu bilmediği oğluna-eşine üzülerek,
açlıktan yada parasızlıktan

değil doğal olarak yaşlanarak ölmesidir.
doğal bir durumdur.
allah rahmet eylesin fakat pek de üzülmediğim durumdur. birileri doğar birileri ölür. kaldı ki 88 yaşına kadar yaşayabileceğini yaşamış, görüceğini görmüş bi insanın ölümü çok da hayret edilecek, yürek dağlıycak bi durum değildir.
allah rahmet eylesin. basbakani ilk defa samimi olarak gördüm o da aglarkendi. biraz agir bir yorum olsa da kendisi icin üzüldüm allah sabir versin.
takdir ilahidir.
allah mekanını cennet etsin. dile kolay, güneysu'da 88 yıllık bir çınar devrildi.
(bkz: #13346568)
allah ın takdiridir.

inna lillahi ve inna ileyhi raciun.

allah rahmet eylesin.
amy winehouse, andy whitfield ve steve jobs un ölümü gibi, beni zerre ilgilendirmeyen, üzmeyen olaydır. ama en azından bu insan müslümandır, allah rahmet eylesin demekten başka bir söze gerek yok.
elleri milyonlarca defa öpülmesi gereken milli annelerimizden birisi olmuştur.
Rahmet dilenir her gidenin ardından dilendiği gibi ama bunu reklam haline getirenler utanmalıdır.
kendisini sevmesem de, onun yerine kendimi koyduğumda hüzünlü bir durumdur. hayatın bir gerçekliği bu, insanlar ölüyor. alışmak lazım.

eminim onun annesi de oğlunu pek seviyordur tıpkı benim annemin beni sevmesi gibi.

allah rahmet eylesin diyelim.
memlekette tanımadığım birinin annesi öldügünde ne hissetmişsem o kadarını hissettim. Nihayetinde annedir canını yakar tabii insanın Tayyip'i sevmemem insanlıgımı kaybetmemi sağlamaz Bilakis daha bir insan oldugum anlamına gelir. Yine de başı sağolsun...
ölen öğretmen için "üzerinde fazla durmak istemiyorum" diyen birinin annesi..
ölmüşse ölmüş bende "üzerinde fazla durmak istemiyorum"...
(bkz: mutlak son)
not: bu kadar büyütülecek bir olay değildir.
tenzile erdoğan/#13350011

nefret ederim zaten hastahane kokusundan...

dıt... dıt... dıt... beynimi delen sesler. insan duvarını geçerekodaya giriyorum. cihazlar sanki onun bedenini bir daha bırakmayacakmış gibi ahtapot misali sarıyordu. söğüt kabuğu rengine dönmüş teni, gözleriyle tezat oluşturuyordu. aya nazire yapıyordu gözler.

gözlerim nemli, beynim bulanık, ciğerimden gelen yorgun bir nefesle ''nasılsın?'' diyorum. yüz hatları, kolları, kısacasıbedeni bitkin ama gözleri (ahh o gözleri) istekli, vucudunu saran ahtapota inat ''iyiyim'' diyor. bu hayatta duyduğum en güzel yalan.. fazlası gereksiz. belki de dünyanın en kısa kelimelerle en uzun diyaloğunu oluşturuyorduk onunla. dil tutulmuş, lal olmuştu.

hani konuşacak binlerce kelimeniz olurda olur ama konuşmak istediğiniz bir kişi. bu oydu işte. ve sondu. sade ama gururlu bir ölüm.

bu ölüm ruhumu koparan bir cellad.
ölüm gözlere inen perde.
ölüm can olan her yerde.

*** allah rahmet eylesin tenzile erdoğan * *
çok da üzücü bir haber değildir. ben üzülmedim şahsen.
sevip sevmemeyi bir kenara bırakıp allahtan rahmet dılenmesı gereken olaydır. annesi vefat etmiş bir insan ise asla oylarının artıp azalmasını düşünemez, böyle bir konu söz konusu bile olamaz. sayın tenzire erdoğan a allahtan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum.
(bkz: recep tayyip erdoğan/#13345834)
bir çok laikçi nin babakan ı bu zor gününde bile eleştirmesine , kötülemesine , laf sokmasına şahit olduğumuz ölüm haberidir.

allah rahmet eylesin. allah başbakanımıza da sabır versin. eli öpülesi annen senin gibi bir evlat dünyaya getirmiş. dünya da senin gibi bir evladı olduğu için çok şanslıydı. bundan sonraki hayatında da allah taksiratını affetsin inşallah.
allah rahmeyt eylesin, bir insanın yaşının kaç olursa olsun konumu ne olursa olsun annesinin vefat etmesi karşılaşabileceği en zor acılardandır diye düşünüyorum, varlarken değer bilmek lazaım diye düşünüyorum.