bugün

herhangi bir egitim kurumunda ücretsiz bir egitimle hemen saglıgına dönderilmesi gereken maldır.

acınacak haldedir. hesap ve düşünme kabiliyetinden yoksundur. nitekim kemalistligi her türlü yalana inanmanın önüne geçmiş, gördügü her yalana inanmıştır bizim malımız.

efenim neresi yalan 8 bankada hesabı bulunan başbakan haberinin.şurası yalan sevgili mallar; bir insan en azından ekonomiden biraz anlayan insan parasını alıp mal mal ayrı bankalara yatırmaz. ha ayrı ayrı tefecilere verir o ayrı konu. peki niye yatırmaz, basit her bankanın küçükde olsa bir batma ihtimali vardır, üstüne üçten fazla bankaya para yatırmak bu riski ikiye katlar. peki bir başbakanın yatırma ihtimali nedir? sıfır sayıyla 0 neden ? oglum her bankanın 8 müdürü olur bunların onlarca çalışanı vs vs şimdi bir başbakan tüm bu insanları düşünüp 8 ayrı bankaya para yatırır mı hiç. ha bir bankaya yatırabilir bu dogru olur ama 8 bankaya yatırdı demek ve buna inanmak salaklıktan öteye geçmez.

başbakanın 8 milyar doları vardır desinler, inanmayanı sikerler. ama bu yalandan da öte salakça bişey. 8 bankada hesap açtırmak.
8 bankada hesabı olmadığını düşünen mallardan daha az mal olandır.
(bkz: recep tayyip erdoğan ın 8 ayrı banka hesabı olması)
isviçre bankalarındaki kimlerin hesapları oldugu açıga çıksın dedirten olay. bu ortaya çıkarsa çok kişi güme gider.
aslında haklılık payı var zira 8 bankada hesabı olduğunu düşünmek mallıktır yapılması gerekn 18 bankada hesabı olabileceğinden şüphelenmektir.
malın önde gidenidir. onlar olsa olsa hesapçıktır.
düşünmeyen malı belgeciklerle bile ikna edemez. ah o gemicikte ben de olsaydım...
bu adamın 8 bankada hesabının oldugu kanıtlansın ben eşşegim diye bagıracagım burdan söz veriyorum. ha 8 milyar dolarlık parası vardır o ayrı konu. milyarlarca parası olabilir ama 8 ayrı bankada olamaz lan olamaz. kırk yıllık muhasebeciyim böyle salaklık görmedim eger dogruysa.
isviçreli bilim adamlarının da onayladığı olay..
bilinen sekiz bilinmeyen kaçtır diye düşündürendir.
basbakan anasini sikse ne guzel sikti diyecek insanlar var bu ulkede. 8 bankada hesabi varmis ne olmus yani diyen birisinin aklindan suphe duyarim.

calisarak mi yapmis onu sormak gerek. bunun imkani olmadigina gore nasil yapmis aybalam?
hakketten maldir, 8 ne lan en az 15 falandir o. bakacak ailesi alacak gemileri falan var adamin.
8 bankada hesabi olan basbakanin o hesaplardaki paralarla satin almasi gereken malin soylemidir.

Bankaciliktan anlamayan birinin bile hesaplayabilecegi seylerdir. Ne kadar merkezi sistem olsa da bir kisinin hele ki baska ulkenin basbakaninin bir bankada dikkat cekecek meblagda parasi olmasi suphe uyandirir. Bankanin batmasi ihtimalini dusunursek batan paranin kaybi sonucunda da bu paranin ortaya cikmasindan oturu birkac bankaya paylastirmak bir yerde mantiklidir.
Ha,8'i de para dolu mudur? Dolu olmayabilir,aktarim,sasirtma yapmak icin kullaniliyor olabilir . Idi vidi...

Gercekten mal ama ya.
Basbakan'in 8 bankada hesabi olduguna ben de inanmiyorum. 8 hesap yeter mi lan o paraya? *
Günümüzde kendisinin ve ailesinin bir çok şirkete ve kuruluşa ortak olduğunu bildikten sonra , çok da şaşırtmayan cümledir.
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
maldır. 8 banka nedir ki, o 2.5 milyar dolar serveti en az 15 bankaya paylaştırmıştır.