bugün

bir ekşi sözlük alıntısıdır dayanamadım aynen aktarıyorum...

--spoiler--
kırk yıl düşünsem böyle bir şey olacağı aklıma gelmezdi ama hislerim beni yanıltmıyorsa şu an bir numaralı kız tavlama yöntemi bence bu arkadaşlar, lütfen beni dinleyin. pratikte iyi olamasam da teoride çok iyiyim.

zamanında makina mühendisliğinde okumuş biri olarak "kız erkek aynı evde kalamaz" açıklaması yapıldığında "evet kalamaz çünkü ortalıkta kız yok" şeklinde onaylarken ben, milletin "ne demek kalamaz, bal gibi de kalır" şeklinde tepki vermesi beni üzdü açıkçası. ama yine de size kin tutmuyorum hadi.

kız erkek aynı evde kalamaz açıklamasından sonra facebook'ta kısa bir araştırma yaptım ve "kızlı erkekli yürüyerek protesto ediyoruz, kızlı erkekli sinemaya gidiyoruz, kızlı erkekli eşli batak oynuyoruz" tarzı etkinliklerinin hepsinin altında mühendislik fakültesi öğrencilerinin imzasını gördüm. yıllardır adamların isteyip de dillendiremediği şey, başbakan sayesinde toplumsal bir tepkiden de kaynağını alarak su yüzüne çıktı. ve artık onlar birer abazan değil. bir gecede aklandılar. kızlı erkekli yürümek istiyorlar çünkü başbakan onların kızlı erkekli yürümelerini istemiyor. artık onları kimse durduramaz. uyuyan devi uyandırdınız.

şimdi binlerce kişinin katılacağı etkinlikler düzenleniyor. izmir'de de sevinç pastanesinin önünde olacakmış mesela. gitcem orda bir kızın koluna gircem abi ben. yeter artık. napıyosun sen derse de "başbakanı protesto ediyorum" derim. en doğal hakkım bu benim yasal sınırlar çerçevesinde. "o bizim birlikte olmamıza karşı, düşünsene bizi kol kola yürürken televizyonda görse ne kadar da kızardı, nasıl morali bozulurdu." derim. bence tavladım kızı şu an.

hatta o sıra işi ileri götürüp:

-arkadaşlar kız erkek aynı evde kalarak protesto edelim bu kararı. yalnız bizim ev aile evi. hanginizin evinde kalalım. merhaba senin adın ne?
+zeynep?
-zeynep ben size geleyim mi? (iyi alıştım yalnız tanımadığım insanların evine gitmeye.)
+manyak mısın be?
-yalnız şimdi bir dakika... hemen öyle deme... düşünsene ben sizin evde kalıyorum. kızlı erkekli kalıyoruz böyle. başbakanın yüz ifadesini bir düşün lütfen.
+:)) offf süper ya. tamam gel hadi.

bu lafa dayanabilecek bir kız tanımıyorum arkadaşlar ben. "22.00'dan sonra alkol yasağı da var içsek ona da çok kızıyor bak, kıpkırmızı oluyor o suratını düşün bi, deliriyo böyle..." şeklinde geliştirebilir, üstüne bir de evde (kapalı alanda) sigara yakarak anarşikliğin kitabını baştan yazabilirsiniz. ilişkiye de değişik bir heyecan katar hem bu tür çılgınlıklar. her yer başbakan, her yer başbakan. yalnız kurtluk sona erdi. hüloğğğ.

edit: şimdi düşündüm de yani bu olay barlarda falan da kullanılabilir. iki erkek gittiniz bara, iki tane kız oturuyor:

-merhaba oturabilir miyiz?
+ne münasebet?
-amaç kızlı erkekli takılıp başbakanı kızdırmak yani başka türlü bir şe...
+çabuk oturun şuraya!

ya da sevgiliniz sizi terk mi ediyor:
-vay be. helal olsun lan. başbakanı sevindirdin, melih gökçek'i sevindirdin. kabineyi bize güldürdün. gülüyorlar şu an, hoşlarına gidiyor.
+aşkımmm affet beni nolur.
-yaaa noldu?
+başbakan bir derece ama melih gökçek'in de gülmesine dayanamadım bu kadarını kaldıramam.
-bilmiyorum artık düşünmem lazım. kalbimi kırdın benim.
+eee ama melih gökçek?
-tamam lan tamam. barıştık.
--spoiler--
- alo merve naber?
+ iyidir senden?
- iyidir ya. bize gelsene?
+ napcaz ki?
- bilmem, kızlı erkekli takılırız diyodum?
+ tamam akşam gelirim.
gel de akpli olma.
edit: ironiden çakınız biraz.