bugün

Çalışma tabiki.

Dünyanın en zeki adamının ismini duyan kişi sayısı bile çok azdır. William james

Einstein bile sırrının zeka değil çok çalışmak ve karşısına çıkan problemleri çözmek olduğunu söylemiştir.
Normal şartlarda ikiside önemli,eğer aşırı zeki veya aşırı aptal değilseniz derdim fakat Türkiye şartlarında göz önünde bulundurmamız gereken daha önemli detaylar var,birkaçı şunlar olabilir.
1-Ak partili vekil tanıdığınız hatta mümkünse dayınız olması
2- Çalışacağınız sektörde söz sahibi bir tanıdığınız olması
3-Ak parti gençlik kollarına üye olmanız da fayda sağlayabilir.

Kısaca torpil olarak tanımlayabiliriz.
Torpil önemlidir.
Hepsinden önemlisi istemek ve inanmak.
Sınavıma 15 gün kala çok sevdiğim bir insanı kaybetmiştim. Sabah cenazede akşam kitap başındaydım.
Bahane yok demek bu.
Başarıyı hak ettiğine inanırsan ve istersen o seni bulur.
Ama akıl da önemli bir faktör şimdi, zaten akılsız insan bu söylediklerimi de yapamaz.
Eğer iş hayatından bahsediyorsan, başkalarını çalıştırıp başarı elde edebilecek bir zeka en önemlisidir.
Yüreğinin sesini dinleyip okyanuslara açılmak önemli olan şeydir.
Gerizekalı olmadıktan sonra çalışarak bir yerlere gelebilirsiniz. Ama zekaya çalışma katılmazsa sönüp gidersiniz.
Size şöyle bir örnek vereyim. Biz ilkokul 1deyken 28 kişilik sınıfta öne çıkan 3 kişiydik. Rasim, ben ve Ayşegül. Bana sorarsanız en zekimiz rasim'di. Hatta öğrencilik hayatımda ilk ondan kopya çekmiştim. zeka olarak ben 2.yimdir. Ayşegül 3.dür. ayşegül'ün babası teğmen benimki polis memuru rasiminki doktordu galiba. Ama rasimler gölcük depreminden oldukça etkilenmişti. Yıllar sonra 2sini de buldum faceden. Rasim teknik bir okuldan mezun oldu galiba 2 yıllıklardan. Ayşegül hacettepe tıptan mezun oldu. Ben de orta kalitede bir hukuk bitirdim. Zeka çalışma kıyaslamasında aklıma hep ilk bu gelir.
Ayrıca şu an ösym nin düzenlediği sınavlarda (ales ve dgs hariç) zekadan çok çalışma esas alınıyor.
(bkz: bj)
çalışmak ama düzenli ve azimli çalışmak.

zekayla bi yere kadar gelirsiniz. çalışmazsanız öyle bir tökezlersiniz ki...
Ikisi de. Ama çalışmayarak zekanız pek bi ışe yaramayacağından, çalışmak daha önemlidir.
Teoride azim pratikte yalakalık.
bazı bölümler için okumak çok önemlidir, ne kadar zekalı olursan ol bi boka yaramaz. ful ezber dersini siktiğiminin.
Insanların %95inin ortalama zekaya sahip olduğunu varsayarsak çalışma önemlidir.
En çok çalışmak önemlidir. Edison, tesla icatlarını zekayla mı buldular yoksa çalışarak mı ? Çalışarak. Konu kapanmıştır.
Matematik açısından konuşucak olursak matematik zekası olanla olmayan bir olmuyor ne kadar da çalışsan bir yere kadar geliyorsun ondan sonra matematik zekan devreye giriyor yoksa yok o kadar kasmayın.
çalışırsın, ama tam anlamıyla anlamak için de zeka lazım.
Zeka kesinlikle. Bir gecede zeka sizi zirveye çıkarabilir. Çalışmak ise uzun ve kesin olmayan bir yol sunar.
kesinlikle çalışmaktır... işleyen demir ışıldar.
Tavşan ile kaplumbağanin hikayesini akla getirir. Tavşan daha hızlı olmasına rağmen kaplumbağa Tavşanı geçmiştir.

bu çerçeveden bakacak olursak
zekan olduğu hâlde çalışmazsan neye yarayacak?
akıllı bir adam çalışma hayatında zekasını kullanır, böylece daha başarılı olunur*.
c şıkkı ; çoğu zaman "şans" önemlidir.
Arkadaşının Derste Gevezelik yaptığından Hocanın ilk Grup olarak sectıgı Sempatik 5 li Grubun Pazartesi Günü Yapcağı olan Münazaradır.=)
zeka çalışmak için masaya oturmuş bir insanda vardır ki çalışmayı düşünmüştür. ki bunu düşündüğünü göre azimlidir de. çalışmak zekadan daha çok önemlidir dolayısıyle.
her ikisi de önemlidir. ancak çalışmayla bir şey başarılmaz. kendinizden bir şeyler katmışsınızdır, onun bedelini alırsınız. al gülüm ver gülüm hesabı. zeka ise bilimin tanımını yapmaktan aciz olduğu bir kavramdır. kavram karmaşasına mahal vermemek için boyutlandırılmış ve çoklu zeka kuramı benimsenmiştir. çünkü tarih öyle zeki adamları gösterir ki aslında moron tiplerdir. türlü salaklıkları onu yerden yere vurmak için anlatanlarca deşifre olur, halkın ağzına sakız olurlar. buradan çıkacak sonuç, sayısal zeka başarı getirirse sözel zeka da çalışma ile sentezlenince başarı getirir
yüzde bir milyon çalışmak önemlidir. istersen 180 IQ oranında bir zekaya sahip ol eger çalışmazsan bir hiç olursun.