bugün

Son günlerde tavan yapmış eğilimdir.

Moda adı altında yoksulların giydiği lastik ayakkabılara benzer şeylerin zenginlere özgü versiyonlarını yapıp, bilmem kaç bin liralık etiketlerle satmak mı istersin, reklam adı altında yoksullara alay etmek mi istersin...

https://odatv4.com/bu-rek...mi-ediyor-14122057_m.html

Hiç kızmıyorum, müstahaklar.. . Hayır, Akp döneminde gelir dağılımının cumhuriyet tarihinin en kötü seviyesine geldiğini bilmemelerine kızmıyorum. O kadarını anlamazlar..

La bunlar askerliği paralı yaptı, 37 bin lirası olan askerden yırtıyor, onu da mı anlamadın? Daha önce kim ne kadar zengin olursa olsun, oğlu paşa paşa askere geliyor, senin oğlunun altındaki ranzaya kıvrılıp, zıbarıyordı, şimdi o da kalktı, bunu da mı anlamadın?

Eşek oldum diyenin sırtına binen çok olur... Ve hatta sevaptır..

(bkz: kimsesizlerin kimsesiyiz)

(bkz: akp pişmanlıktır)
Onların ben amk çok ayıp ediyorlar.
kendilerini bir bok sanıyorlar amcıklar.

çoğusu doğuştan zengin şanslı heriflerdir. baba parası yerler.

kim doğacağı yeri seçiyor ki ne bu aşağılama?
fakirlerde fakirleri alay konusu yapıyor.
Zengin olsun fakir olsun kendini bilen insan; para konusunda diğer insanlarla alay etmezler. Eğer aşağılık kompleksinde değilse bu tarz davranmazlar.
Fakirlerin tanrısını kendisine laf edene karşı fakirlerin aktif müdahalesine ihtiyaç duyduğunu öğrenmemize vesile olan alaydır.

Fakirin tanrısı bile pek çaresiz anlaşılan...
Şu kapitalist düzene baktıkça midem bulanıyor. Herşey parayla. insanlıkta parayla.
Paranın her şeyi satın alamadığını birkez daha görmüş oluyoruz.
Erdemli olmak herkese nasip olmuyor.
Basitlik göstergesidir kaale almayınız.
(bkz: evine kuru ekmek giriyorsa karnın doyuyordur)

(bkz: akp nin halka tepeden bakan elitleri)
Haklarıdır. Yanlıştır ama haklarıdır. Bunu iyi ayırt etmek lazım. Ben bile kendimle alay eder aşağılarım. Gerçeklerle yuzlesirim vesaire. Ne diyebilirsin.

Ayrıca aynısını Apple da yaptı. Sizin telefonunuz vs iPhone diye reklamı vardı kimsenin sesi çıkmadı ona. iPhone afişteki monttan da pahalı.
önce iki kelimeyi bir araya getirsin de sonra alay etsin.