Mesela ağaç yahudi meselesi. Arkamda yahudi var diyecekmiş.
Ee, teknoloji yok tabi o zamanlar, herkes kılıçla okla savaşıyor. Haber için güvercin, daha mitolojiklerde var ağaç, mağara vs.
Napsınlar, o zaman gps vardı da biz mi bulmadık yahudiyi?
Şimdi ne kadar doğru bilmiyorum. Belki de sadece hayal ürünü bir şeydir.
Biz ilk okul bebesiyken hocamız bize dünyaya zamanında kurulduğu zamanlar da işte demir kütlesi düşmüş . Bu dünyadaki yer çekimi demirler metaller falan her şey onun sayesindeymiş. O sürekli yeryüzüne doğru çıkıyormuş.
Bu aklınızda bulunsun, bir film vardı aynı şey orada yapılmıs. yuvarlark demir metal kaya gibi birşey dönüyor dünyaya çıkıyor sonra teknolojik aletler duruyor. Hocada aynısını demişti, o çıktığında teknoloji bitecek falan.
giden metrolar duruyor, elektrikler kesiliyor, arabalar çalışmıyor , silahlar çalışmıyor falan.
Hatta bir yerlerde okudum işe dini bağlıyorum. Deccal bir kişi veya kişiler değil de, teknoloji imiş.
Deccalin yenilmesi , teknolojinin bitmesi demekmiş. Sonra kılıç kalkan savaşı falan
Eğer öyle bir şey olursa o hadis gerçek olur. başka türlü sanmıyorum.
“Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.”
Müslim-iman 302; Buhari 97/24, 10/29; Hanbel 3/1

“Dinini değiştireni öldürün.”
Nesei 7-8/14; Buhari 12/1883

“Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir.”
Buhari 9/1391

“Peygamber Medine’de bir Yahudi tarafından büyülendi.Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı.”
Buhari 76/47; Hanbel 6/57, 4/367

“Cehennemde en şiddetli azaba uğratılacak kişiler ressamlardır.”
Buhari-Tesavir, 89

“Altın ve ipek ümmetimin kadınlarına helal, erkeklerine ise haramdır.”
Müslim 2/16

“Yeryüzü balığın sırtındadır. Cennete girecekler ilk olarak bu balığın ciğerinden yiyecektir.”
Buhari 3/51

“Ölüm meleği Musa’ya gelerek: ‘Rabbine icabet et’ dedi. Bunun üzerine Musa ölüm meleğinin gözüne tokat vurarak onu çıkarttı. Melek hemen Allah’a dönerek ‘Sen beni ölmek istemeyen bir kuluna göndermişsin, o benim gözümü çıkardı’ dedi.”
Müslim 10/176

“Yangın gördüğünüzde tekbir getiriniz, zira tekbir (‘Allahuekber’ demek) onu söndürür.”
Ramuzel Hadis

“Sizden birisi cinsel münasebette bulunduğu zaman eşinin cinsel organına bakmasın, zira cinsel organa bakmak körlüğe sebep olur.”
Feyzul Kadir 1-326

“Eğer erkeğin tepesinden tırnağına kadar cerahat aksa, kadın da bunları ağzı ile temizlese, yine de erkeğin hakkını ödemiş olmaz.”
ibn-i Hacer el Heytemi 2/121

“Zina yapan evlilerin taşlanarak öldürülmelerini emreden ayet Hz. Ayşe’nin döşeğinin altındaki sayfada yazılı bulunuyordu.
Peygamber ölünce Hz. Ayşe onun gömülme işlemleri ile meşgulken, evin açık kapısından içeri giren bir keçi, o sayfayı yedi. Böylece taşlayarak öldürme cezası Kuran’dan çıktı. Ama hükmü devam etmektedir.”
ibn-i Mace 36/194; Hanbel 3/61,5/131

“Sol elinizle yemeyiniz, içmeyiniz. Çünkü Şeytan sol eliyle yer, içer.”
Hanbeli 2/8,33

“Tüm kara köpekleri öldürünüz. Çünkü onlar Şeytandır.”
Hanbeli 4/85, 5/54

ek bilgi: peygamberimiz hadis yazımını yasaklamıştır:
(#27303911)