bugün

dini bayramların inananlar arasında sevgi, saygı, dostuk, hoşgörünün yayılması amacının olduğunu unutan/unutturan, bayramın küsleri barıştıran, birbirini sevenlerin daha çok sevmesini sağlayıcı özelliğini umursamayıp bunun tam aksi söylemlerde bulunan, din kardeşlerini aşağılayıcı, sözlük diliyle ayar veren entryler giren yazarlardır.

olm deli misiniz, bayram geldi lan! sarılıp, öpüşüp, koklaşsanıza(burda yazarak hislerinizi belirtebilirsiniz ancak ama olsun). neden birbirinize ayar verme telaşı içine giriyor, birbirinizin canını sıkıyorsunuz? yapmayın böyle şeyler bayram boyunca, güzel entryler girin. bayramların sadece et ve tatlı (benim için bir de dolma var kutsal sayılabilecek) yemekten ibaret olmadığını anlayın, anlaşılmasını sağlayın.

şüphesiz ki allah, birbirinin bayramını kutlayan, kalp kırmayan kullarını daha çok sever ve kollar. allah birdir, her şeyin sahibidir. hazreti muhammed o'nun kulu ve elçisidir. (cansuresiayetbilmemkaç)

ps: bayramda sizlerle olamayacağımdan bu anlamlı uyarıyı biraz erken yaptım. malum benim bile sevdiklerim, sevenlerim, ailem, eşim, dostum var. hadi bakalım, bayramınız mübarek olsun.
çok ayıp şeyler yapan yazarlardır.savaşmayın sevişin hatta sikişin ama kavga etmeyin lütfen sizler yetişkinsiniz amına koyim.