bugün

Dün yaptığım temizlik türüdür. Bugün tatlı günü canlarım.
(img:#842345)

Cif Tavsiye ederim yağı kiri söker atar.
dün akşam saat 7de başlayıp gece saat 2ye kadar yaptığım temizliktir.

temizlik bitti birkaç entry girdim ve yattım.

yatarken aklıma geldi.
ulan ben yalnız yaşıyorum. kim gelecek de bayram temizliği yaptım amk!
birazdan yola çıkacağız ve neden temizlik yaptığımı hala düşünüyorum.
bayramların özel olduğunu hissettirir insana.
An itibari ile bitmiştir.
bayram temizliği merceği altında her yer pis, her yer rezalet her yer nalettir. annelerin bir türlü bitirmek bilmedikleri dip-köşe-uç-bucak dörtgenidir.
tarafımızda henüz başlamamış eylemdir. evin büyüklüğüne ve annenin titizlik seviyesine göre eziyete dönüşebilir. kaçışı olmayan bir gelenektir ve her canlı tadacak yaşayacak, kimi zevk alacak kimisi de kendini cif-çamaşır suyu- tuz ruhu 3'lüsüne bulayıp allah'a sığınacaktır.
Bir haftadır çabaladığım, en azından fikren ve psikolojik olarak kendimi hazırladığım lakin sadece çamaşır tepesini bir yerden başka bir yere taşımak suretinden başka bir arpa boyu yol katedemediğim temizlik.

Allahım ihtiyacım olan tek şey bir kibrit ve çakıp kurtulmak.
Cam silmekten iflahım kurudu.
birazdan yapacağımdır.

(bkz: allah kolaylık versin)
normal şartlarda her gün evyeleri ciflediğime göre ve tozları aldığıma göre yalnız evimde kendime bayram temizliği diye tutturamam. ama tatlı yapabilirim. bak bu olur sevgili bayram.
iki dokunusa bakar.

görsel
Arkadaşlar size de oluyor mu, bakıyorum kafadan üç günlük iş var ama ya şimdi kalkar beş dakkada yaparım diyorum ve buna gerçekten inanıyorum, hokus pokus yapçaksam sanki, işte beş dakkada yapacağıma inandığım için hiç yerimden kalkmak istemiyorum. Sonra yaparım diyorum. Sonra olunca da çekip kapıyı çıkıyorum.

Çare kibrit, çak kurtul amk.
bayram temizliği bitmiyordu.kızlar yeter diyordu.kafalarını deterjanlı suya sokup intihar etmek üzerelerdi.

ev kirlenince yeni ev alırsın temizlik nedir ya.
Eve sanki uğur dündar gelicek 2 gündür silip süpürüldu.
çok şükür bitti artık. gerçi bizi de bitirdi..
2 gün boyunca yapılan, evin en ince ayrıntısına kadar temizlediğin, nerdeyse cifle duvarları ovacağın durumdur bir de temizliğin ardından yemek yapılınca (bkz: dolma) bileklerini dikine kesmek istiyorsun. Diğer avıları bir kenara bırakın. Şu söylediklerimi yapın ne aşk acısı kalıyor ne başka bir şey (bkz: onaylandı)
Kızlar temizliğiniz bittiyse o tırnaklara bi bakım yapın, haydi bakiyim.
Hala bitmemiştir. insanın canına okumaktadır.

Pencereler, kapılar, yer, tv konsol tipi ahşap yüzeyler, cam yüzeyler, duvarlar, yatak tozu çekilmesinden tut kış öncesine denk gelmesinden sebep kombi petek temizliği, gaz ve tesisat kontrolü.

Manyak mıyız olm biz?

Not: inançsız bir aile de olsan kaçarın olmayandır. O temizlik yapılacak arkadaş...
artık tamamlandı şükür.
geçmiş zamanlarda da bu kadar karmaşaya sebep oluyor muydu diye merak edilen temizliktir.
acaba islamin dönemlerinde de elalem ne der diye kendini hırpalamak var mıydı ki, bilen varsa yeşillendirsin.
oldu da bitti masallah.
tabi bizi de bitirdi o ayri.
Bayram seyran fark etmez bitmeyen temizliktir amabiraz daha detaylı olur.halı falan yıkarsanız dayak yemiş gibi olursunuz.gerçekten yorucu.
bayramdan bir hafta önce bitmiş olması gereken temizliktir.

zira bayram temizliği dediğimiz olay ortalığı süpürmek, parkeleri viledalamak olarak geçiştirilmemektedir.

daha bunun cam silmesi, halıları yıkaması, yağmur yağdığından dolayı camları bir tur daha silmesi vardır.

yani öyle sıradan haftalık, günlük temizliklere benzemez.
E -zi -yet. O kadar. iş bitmiyor anasını satıyım hayattan soğutuyor valla.