bugün

bir bayan olarak söylüyorum tarifikte trafiğin anasını ağlatan insanlardır.bir yerde trafik kitlenmişse bilin ki bir bayan arabasını park etmeye yada park ettiği yerden çıkmaya çalışıyordur .
(bkz: yanlış bir genelleme)
(bkz: kime göre neye göre)
bayanlar büyük araçla trafiğe çıkmasın olarak değiştirilmesi gereken istek.
geçen hafta bizim hatun site içinde l* şeklinde bir dönüşü, bin defa "buradan dönme, döneceksen de geniş açı ile dön" uyarılarıma rağmen, resmen çapraz olarak dönmesi ve aracın arka kapı, çamurluğunu boydan boya, direğe çizdirmesi ile "iyi ki alfa'yı vermiyorum ben buna, opel'de araba mı* varsın çizsin" serzenişlerinde bulunmamı sağlamıştır.
o yüzden bayanlar mümkünse fiesta, corsa, jazz türü araçlarla trafiğe çıksınlar.
ayrıca:
http://bugun.com.tr/haber-detay/107875-cihangir-i-birbirine-katti-haberi.aspx
bu geyiğin hala yapıldığına inanmak istemiyorum be sözlük. araba kullanmak y kromozomuna kodlanmış bir özellikmiş gibi "kadınlar araba kullanamıyor" deniliyor hala. bir de bunu diyen kadın yazarmış(bay yazar demediğimiz için bayan yazar demeyi doğru bulmuyorum).
eğitim ve kültür seviyesinin arttığına, kadınların aciz birer varlık olarak görüldüğü cahil cühela tayfasının tozlu sayfalarda kaldığına inanmakla hata ediyorum galiba. yoksa ben bilmiyorum da göğüslerimizle mi kullanıyoruz arabayı, uzun fönlü saçlarımızla mı? bizim de elimiz direksiyonda bizim de ayağımız pedalda...
a evet haklısınız.zaten şu ülkedeki kazaların çoğunu kadın sürücüler yapıyor değil mi dostlarım? gecenin bir yarısı zil zurna direksiyon başına geçen onlar, kasksız kullandığı motora 2 arkadaşını daha bindiren onlar, boş bulduğu caddelerde need for speed oynarmışçasına hız yarışına giren de onlar...
baba olan sözlük yazarlarına da sesleniyorum. kadınlar trafiğe çıkmasa sizin olmadığınız zaman çocuklarınızı kurslarına kim bırakacak, hastalansa hastaneye kim yetiştirecek, mutfak alışverişine kim gidecek?
acemisi olur,ustası olur; yeteneklisi olur,beceriksizi olur; ama kadını erkeği olmaz bir işin.anlayın artık.
başta burcu çetinkaya ve seleflerine hakarettir.

yalnız trafikte iyi araba kullanan kadınların diğer başka konularda da oldukça iyi oldukları rivayet ediliyor.
trafikte terör estiren, hasmına levye sokan, kaza yapan, ağız dalaşına giren tiplerin erkek olduğunu düşünürsek samimiyetini yitiren önerme.

feminist falan değilim, ama göz var nizam var.
(bkz: bence de sence)
uyuz uyuz araba kullanan erkelerin varlığından haberdar olmayan kişi söylemidir. erkek olmadığıma şükrettiren, götün götün giderken sağına soluna bakmayan pısırık paşazadeleri döverdim ben döverdim.