bugün

Türkiye Cumhuriyeti'nde pembe kimliğe sahip olan bayanların sahip olduğu ayrıcalıklardır.

Çoğu ayrıcalık toplumsal olarak ne kadar yanlış düşündüğümüzün kanıtıdır aslında. Ayrıca toplumsal olarak kadınlara gereken önemin hala tam olarak verilemediğinin göstergesidir.

Bu konu hakkında bir çok ayrıcalık var aslında ama son zamanlarda en çok aklıma takılanı Paylaşmak istiyorum sizinle...

Toplu taşıma araçlarından herhangi birisinde yolculuk yapıyorken önünüzde bulunan bayana hiç bir şey yapmadığınız halde kendisinin birden " ay sapık ne yapıyorsun " dediğini düşünün. Ne olur bu laftan sonra ? Istediginiz yemini edin, kendinizi savunmaya çalışın fakat yine de siz o kadını taciz etmiş sayılır ve bir kamyon dayağı yiyerek otobüsten aşağı atılırsınız.

Kısacası kadınlar her zaman haklıdır,iftira atmaz gibi bir yargı oluşturmuşuz gidiyor...
(bkz: cinayet)
(bkz: taciz)
(bkz: tecavüz)
(bkz: şiddet)
saymakla bitmez ama en büyük ayrıcalık önden buyurmalarıdır. kadınlar bizim çiçeklerimizdir her daim erkeklerden birkaç adım önde olmalıdırlar.
Bayanlara öncelikmiş bunedir ya eşitiz demesini biliyorlar ama.
Bir cift dolgun meme cok işe yarayabilirdi.
Güzel ayaklara sahip olmaları. Oyş ürperdim bak yine, seksim geldi.
Yangın,sel,deprem vb.afetlerde çocuklarla birlikte kurtarılacaklar arasında ilk sıradalar.

filmlerde buna çok fazla yer veriyorlar.
Bu ülke kadınlar icin bu kadar avantaj sagliyorsa niye bu kadar ağliyorlar dedirten başlık.
Pembe kimliğe sahip olan bayanların dan sonrasını okumadım hedesi.

Tanım:olmayan ayrıcalık.
aşağıya her baktığında iki adet meme görülebiliyor olunması. meme iyidir, güzeldir. meme candır.
iş yerinde bi bok yapmayıp en çok tutulan kişi olmaktır. eee dünya kadar malın olacağına fındık kadar...
Sokulan 2 deliginiz olurken biz erkeklerin soktugumuz tek yer var malesef.
Gemi batsa filikalara bile ilk siz biniyonuz aq...
(bkz: pozitif ayrımcılık)

Temeli denklestirici adalettir.
Bugüne kadar hiç göremediğim avantajlardır..
Otobüste en fazla 2-3 kere yer vermek isteyenler olmuştur.onuda kabul etmemişimdir.
iş Arkadaşlarımın Birçoğu erkek ve heran aman yanlış bir izlenim uyandırmayayım düşüncesiyle her adımıma , her sözüme dikkat etmek zorundayım.
araba kullanmayı bilmiyorum, çevremde kimsede öğretmeye sıcak bakmıyor,silah kullanmayıda bilmiyorum,
kendimi savunacak bedeni Güce sahip değilim,
17 Yaşından beri çalişiyorum, maaşımın büyük kısmını ailemle paylaşırım,
24 yaşındayım ve ailemden izinsiz Hiçbiyere gitmem,
sigara kullanıyorum ve bunu bAbamdan gizlemek zorundayım,
erkeklerden maddi hiçbir beklentiye girmedim ama manevi beklentimi karşılayan bir erkeklede karşılaşmadım,
Peşimde erkeklerin koştuğu fln yok,sevgilimde yok,
her durumda ailesine destek olmak, ama kendi sıkıntılarımı kendim aşmak zorundayım.
gece tek Başıma dışarı çıkamam, Arkadaşlarımın düğünlerinin bile sonunu görmüşlüğüm yok,
tatile tek Başıma gidemem,
ailemden ayrı yaşama şansım yok,
küçük bir hata ömür boyu Pişmanlık olabilir benm için, her adımım temkinli ..
siz avantaj görebildiniz mi?
Dünya kadar malın olacağına... istedikleri an vücudundan para kazanabilirler. Ama erkekler öylemi.
ülkemizde, dezavantajlarının yanında hiçtir.
Kişiliğine değil dişiliğinedir o ayrıcalık.

Memen olmasa yüzüne bakan olacak mı acaba?
(bkz: kadın olmanın avantajları)
Trafik. Sıkıştığım an pencereden beni görmesini sağlıyorum diğer sürücünün. Ve öncelik buluyorum çoğu kez. Başka da bir artısı yok.

Ayrıca kadına kadın denir.
(bkz: memelerin geçiş üstünlüğü).