bugün

kürtlere bu teklifi yapabiliriz.
gelin bir oylama yapalım. batı da tek birkürt kalmayacak evet derseniz güneydoğu sizin.
emin olun kabul etmeyeceklerdir.
yapılan eylemlerin amacı zaten budur. Bu cümleyi sarf ettirmek.
Kürtsüz hava sahası istiyorum. Çok mu şey istiyorum.
sonuna kadar katıldığım, benimsediğim, haklı bulduğum düşünce.

bu memleketin en salak insanı bile biliyor ki; bu ülkede terörü destekleyen kürt nüfusu bitmedikçe terör bitmez. bu insanları eğitmek, adam etmek, akla karayı öğretmek ne yazık ki mümkün değil. boşa geçen bunca yıl bunun en büyük ıspatı.

ben bıktım artık. benim gibi milyonlarca insan da bıktı. her türlü adiliğin, pisliğin, şerefsizliğin altından bu adamların çıkmasından bıktım.

ben artık bu ülkede rahatça yaşamak istiyorum!

nereyi imzalıyoruz?
Ülkemiz Gün geçtikçe Kürt sorununun oluşturduğu bataklığa daha fazla batmaya başladı şu an 10 yıl önceki durumumuzda değiliz, daha kötü bir durumdayız. 10 yıl sonra bugünden daha iyi bir durumda olmayacağız.

Kürt hareketi aşırı milliyetçi faşist bir hareket olduğu sürece bu işi barış yoluyla halletme ihtimali imkansızdır.

Nüfus olarak bizden iki kat nüfus artış performansı sergileyen ve istanbul' dan bile 11 vekil çıkaran faşist bir hareket batıdan işgale
başlamışken ve giderek etkinlik alanını arttırırken bu sorunun barışcıl yöntemlerle çözüleceğini düşünmek fazlasıyla saflıktır.

Kürtler tüm anadoluyu işgal edip ele geçirmeden durmayacaklar.

O halde bize iki seçenek kalıyor;

Ya kürtleri gömeceksin.
Ya ülkeyi bölüp hepsini doğuya süreceksin.

Siyasi şartlar ve konjonktür hangisine izin veriyorsa onu yapalım ve bu konuya ön yargılarımızı bırakıp ileriyi düşünerek gerçekçi bir bakış açısıyla bakalım.
Batı olayından kasıt ne başkanım ?
batı nerden başlayıp, nerde biter.
izmir , istanbul , Ankara ?

bildiğim kadarıyla evrensel normlarda ki batı dünyası Türkiye'yi oryantalist sınıfa koyuyor.

yani ülkenin tamamı Doğu sayılır.
sen hangi batıda görüyorsun kendini ve batı diye nereyi tanımlıyorsun.

Özetle (bkz: bsg) lütfen
(bkz: ver kurtul politikası)
baştan söylüyorum, bana ait bir söylem değil bu. hatta ne kadar milliyetçiyse o kadar taraftar toplama ihtimali olan bir söylem. giderek daha fazla karşılaştığım, dile getirilen ya da bilinç altından sinyallerini hissettiğim mevcut insanların neredeyse hayatlarının tamamını kapsayan bıktırıcı bir çekişmeden illallah etmesi halidir.

neredeyse lügatımızda kürt ve güneydoğu kelimelerinin sorun kelimesiyle bütünleşmesi karşısında artık insanların, iskenderin gordion düğümünü nü çözdüğü yönteme heves ettiren söylemdir.
Her gün arttırılan şehit haberleriyle, kamuoyunda oluşturulmak istenen düşünce budur.
Bölünmeye razı falan olamazsın. Babanın malı değil.

--spoiler--
Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
--spoiler--
içimiz yana yana kabul etmemiz gereken gerçek.
bölücülerin yanına alınması gereken batılı bölücü.
Lan bu topraklar ecdadlarimizin kanlariyla zorluklar icinde alindi! Verelim gitsinler bitsin demek kolaya kacip gitmek hangi kitapta yazar??
Milliyetcilikten bahsediyorsunuz vataninizdan vazgeciyorsunuz(!) bu nasil is??
faşizan söylem... kürtüm ve nerede yaşayacağıma hiç kimse karar veremez. bu kimsenin insiyatifinde olan bir durum değil. he doğuda bir kürt devleti varken türkiye sınırları içerisinde yaşayıp hala herkese tanınan haklardan farklı talepleri olan bir kürt olursa dehdehlersin sürersin hatta. orada bir kürt devleti varken burada ana dil hede höde muhhabbeti yapan olursa sürersin.

ama hiç kimse benim nerede yaşayacağıma karar veremez. ben vergimi veriyorsam askerliğimi yapıyorsam hiçbir bölücü eylemim düşüncem yoksa taşşağınız yiyosa kaldırın götürün beni. faşistliğin lüzmu yok. ben sizden daha atatürkçü sizden daha insanım.
görsel

edirneden ardahana kadar kürdüyle türküyle lazıyla çerkeziyle bu ülkenin her toprağı bizimdir.. ne böleriz, ne böldürtürüz.. bir kürt olarak böyle bir şeye karşı çıkar nefesimin yettiği kadar mücadelemi ederim..
Azerbaycan Meclisinde 1922 yılında Karabağ'ın Ruslara verilmesi tartışılırken adamın birinin yaptığı açıklamayı aklıma getiren sözdür:
"Karabağ senin götün değildir,önüne gelene veremezsin."