bugün

boş kümedir.
5'li takılan arkadaş grubu içerisindeyse sıkılmaya, yalnız kalmaya mahkumdur.
muhtemelen hayatı boyunca da briç öğrenemeyecek öğrencidir. tabi üzgünüz ve fakat kendi bileceği iştir.
Bunun daha kötüsü vardır. Batak bildiğini sanan ama aslında bilmeyen ve ortak olunduğunda bütün partinin size geçirilmesine neden olan üniversite öğencisi.
zamanını boş şeylerle uğraşmaya harcamamış insandır.
kısa zamanda ev/yurt arkadaşlarından öğrenecek olan ögrencidir.
adama; boşver tavla atalım dedirtir
çok zor durumda kalacak olan arkadaştır.

-hadi batak atalım,biliyon mu lan x
+şey yok henüz ögrenmedim.
-hadi ya tamam neyse (arkasını döner) arkadaslar batak atamak isteyeniniz var mı?

x=tırt
tenhada kıstırılıp bütün maça serisi kulağa sokulup koz istenmelidir.
öğrencilik şartlarından birini gerçekleştirmediği için öğrenciliğinden şüphe duyulan insandır.

(bkz: öğrenciliğin şartları)
ne ogrenciyken bildim ne sonrasinda. inanin hic eksik hissetmedim kendimi. ve falan ve filan..
ve bunun gibi; bilmemek bir eksiklik degildir.
Benim nazarımda üniversite öğrencisinden çok lise öğrencisi olamamıştır. ya lise yıllarını elit mekanlarda kızlarla takılarak geçirmiş yada ana kuzusu bir asosyal olarak internet başında geçirmiştir. zamanında arkadaşlarıyla kahveye gitmemiş batağı öğrenmemiş üniversite öğrencisi olurmu lan hiç.
ilk olarak ortaokulda öğrenmiş pek zevk alamamış, yıllarca oynamamış tekrar bi arkadaş ortamında bi daha oynamış, yıllarca tekrar oynamamış ve hatırlar gibi olupta tam bilmeyen öğrencidir, çok da tındır
hep okey oynayalım diye tutturur bu tipler.
Batak oynamayı bilmeyen 66 aylıklıların bile kalmaması uzerine cok sasirilan durumdur.
tavla oynamayı bilmeyen üniversite öğrencisinden daha makbul olanıdır. *
yeni kazanmıştır daha. öğrenir abisi.
hiçbir şey kaybetmeyen üniversite öğrencisidir. ilk amacı okumaktır öyle ki.
üniversiteye yeni başladığını farkettiren çömezdir. korkacak bir şey yok, zamanla öğrenir.
lise ve üniversite'de cemmat evlerinde kalmıştır. bu tür insanların tek bildiği oyun satrançtır.
şakirtimtrak bir hayatın dışavurumu.
(bkz: tıp öğrencisi)
(bkz: salağa yatmak)
yurtta kaldığı süreçte daha saçma aktivitelerde bulunmuş batağa fırsat kalmamış öğrenci. işte o benim.
bırak öğrenmesin. öğrendiği an batak masalarında sabahlayacak.