-------konusu-------
kızlarının gizemli ve acımasızca öldürülmesinden sonra, barot ailesi kendi içinde parçalanmalar yaşar. ardindan yasanan cinayetlerin sonucunda icinden cikilmaz bir hâl alir. cinayetlerin ardındaki gizem çözüldükçe işin gizemi daha da artar. fakat gerçek gerçek midir yoksa sorunlu bir aklın oyunu mu?
----------------------------

korku filmlerini çok sevdiğim ve hint korku filmlerinde de zaman içerisinde bir yükseliş olduğu için bu filme şans verip, izledim. korku filmi değil ama inanılmaz sarsıcı ve sizi düşüncelere boğan psikolojik bir film. korku, gerilim, gizem, aksiyon, fantastik, komedi, dram ya da her neyse ondan değil. aile içerisinde yaşanan ve çaresizlik ile birlikte gelen hatalar silsilesinin psikolojiye dönüşmüş hali bu film. film diyorum ama gerçek yaşamdan konu alınmış bir hikaye desek daha doğru olur sanırım. normalde 1.5 saatlik filmlerde bile oflayip puflayan ben, film boyunca o kadar çok şaşırdım ki filmin hiçbir saniyesinde sıkılmadım. zaten film boyunca hissettiğiniz en net duygu şaşkınlık oluyor. sürekli kendinizi, anne ve babanın yerine koyup, ben olsaydım ne yapardım, düşüncesine itiyorsunuz. çekirdek ailenin başına gelen bu nadir olay, aslında herkesin başına gelebilir ve gelindiğinde de ne tepki verilir/verilmesi gerekir bunu sorguluyorsunuz. böyle bir olay olduğunda hangi karar alınır, alınırsa iyi/kötü nasıl sonuçlar doğurur gibi sorular, filmde tüm yönleriyle bize verilmiş durumda. filmin sonunda da bu hikayeyi gerçekten yaşayan ailenin son durumunu kısaca veriyor.

aslında filmin sonunu tahmin etmek zor değil ki zaten filmde küçük ipuçları veriliyor ve oradan anlıyorsunuz. zaten filmin amacı sizi ters köşe yapmak ya da katili bulmanız da değil, film sizde yoğun bir empati duygusu yaşatıyor ve yaşattığı bu empati duygusu ile psikolojiyi harmanlıyor.

bununla birlikte çokça mantık hatalarının olduğunu söylemeliyim. psikolojiyi ön planda tutacağız diye önemli detayların birçoğu gosterilmemis ve bu da haliyle mantık hatasına yol açmış. ama anlatılmak istenene bakarsanız, göze batmadan seyredebilirsiniz. tabi bir de detaycı değilseniz...

son olarak anne rolünü ve küçük erkek çocuğunu oynayan miniğin oyunculukları tek kelime ile şahane. eğer psikolojiye hatta çocuk psikolojisine ilginiz varsa muhakkak izleyin derim. benim imdb puanım: 7.3