bugün

temizlendikten sonra saçları(uzun) önce kurutmak sonra taramaktır.
özellikle yorgunsanız hiç çekilmeyen hadisedir. hani kestirsemde kurtulsam bu çileden diye geçmiyor değil içimden. sabır. anlık hevesin kurbanı olmamak lazım. ondan sonra ah vah..
havluyla hayvani biçimde sürtülürse kafaya saçların dökülmesi muhtemeldir.
Yumuşakça havlu ile suyu alınması tavsiye edilir.
Mümkünse saç kuruduktan sonra taranmalıdır, ıslak saç güçsüzdür çünkü ve daha çabuk kırılır, dökülür.
45 dakika süren bir olaydır. Canıma tak etse de saÇlarımı kestirmemeye yemin etmiş gibiyim.
tarayıp çıkmaktır. sonra sinüzitten gebermektir.
hayatta en çok üşendiğim şeyler arasında ilk 10'da yer alıyor. sırf bu yüzden banyoya girmeye bile üşeniyorum bazen. tabi saçlarınızı kurutmak isteyen bir sevgili bulursanız bu işkenceyi daha romantik bir eylem haline getirebilirsiniz. sonuçta ıslak bir saçla aynı yatağa girmeyi kimse istemez.

(bkz: ıslak saç fantezisi)
Tarama kısmında şekil verememek insanı hüzünlendirir. Kel değilim madem bi işe yarasın diye saçlar şekil yapılmaya çalışılır ama sonuç tak istenildiği gibi olmaz.
Banyo yapmak neysede uzun karışık saçı taramak eziyet olabiliyor ya bu yüzden geçen kardeşimin dalin marka kolay tarama spreyini kullandım minnoş şey işe yaradı cidden saçım çok daha kolay tarandı bu eziyetten de kurtulduk çok şükür, kurutma da sıkıntı ama hemen dışarı çıkmayacaksam kurutmuyorum zaten.