bugün

(bkz: chp li ahlaksızlığı)

seçimlerden önce defalarca yazdım "chp seçmeni gidip mhp ye oy vermez sende chp ye oy verme" diye ama işte istanbul'da oyumuzu hdp geçti bu iğrenç siyaset sayesinde.
(bkz: kastamonu da chp ye oy verenler/#23318695)
ahlaksızlık yapan chp anlayışıdır. istanbul'da ankara'da bana oy ver ama ben vermem. sonra başa çıkmayı bekle.
chp seçmeninin tatava yaptığını gösterir. bu da seçimlerde herhangi bir ortaklık olmadığının özeti oluyor.
la susun ülkede chpyle mhpli insanların bi elele verip şarkı söylemediği kaldı, hepsi birbirini destekledi bu görülmemiş bir dayanışmadır chp mhp arasında. 70 li yılları düşünürsek hele bir mucizedir.
sadece balıkesirde değil kastamonu, adana, niğde gibi şehirlerde chpye oy vererek ne yapmak istedikleri anlaşılamayan kişilerdir.
hemen hemen kafa kafaya gittikleri içindir. bende istedim chp seçmeninin balıkesir'de mhp'ye oy vermesini ama, yakın olunca oylar vermemişler.

bazı mhp'liler chp'lilerin mhp'ye hiçbir yerde destek vermediğini yazmış. bu doğru değildir tam olarak...

chp'li de mhp'li de çoğu yerde memleket sevdası diyerek çok bariz desteklemiştir bir birilerini. akp'lilerde hemem çok umurundaymış gibi ihanet diye senfoniye başlamış...
balıkesir aynı şekilde gitti, niğde aynı şekilde gitti, kastamonu aynı şekilde gitti. amına koyayım ya. kastamonuda 100 oyla kaybettik.