bugün

Bence kılçık sevmeyen insandır.
olmaz insan değildir. balık sevilmez mi. canlısı tavası buğulaması. hepsini yerim. fosforlanmam lazım. balık demek fosfor demekmiş.
bunu kim demişti ya fosforlandın diye hımm.
yazık o insana. içim acıdı. allahın en güzel lütuflarından birinden mahrum bırakıyor kendini. üzüldüm.
Hayatında rakı balığın mükemmel uyumunu asla göremeyecek insan oğludur. Onun için üzülmek kafa yormak gerekir.
Benden Şanslı insandır. Hiç değilse olur olmaz zamanlarda canı balık çekmeyecek, her seferinde bunun için 70 km yi göze almayacaktır.
balıkla doymayan insandır. kılçığının damağına takılması sebebiyle de sevmeyebilir.
Çok garip karşıladığım insan böyle kişiler ilk bahane olarak çok kötü kokuyor derler, ulan koklamicaksın yiceksin bizde sevmiyoruz kokusunu ama bayılıyoruz yemesine...
vejeteryan olması kuvetle muhtemeldir.
hayattaki en büyük zevklerden birini kaçıran insandır.
Salak olması kuvvetle muhtemeldir.

şaka şaka. alınma hemen.
balık yenmelidir.

çok yemezseniz bile yılda 2-3 kez hamsi tava ve 1-2 kez de fırında alabalık yemelisiniz.
Annesinin ona tabağındaki bitecek demesini bekliyordur.
Kokusuna tahammülüm yok o derece.
Bi zamana kadar bendim.

Fakat sonra rakı balık cinsinden deneyince ne kadar güzel bir yiyecek olduğunu deneyimledim.
Rakı sevmeyen insandır.
Denize 3 adet kıyısı olan 3 tarafı denizlerle cevrili bir ülke olmamıza ragmen balık tüketiminin azlıgı Zeka sorunlarını da veraberinde getirmektedir tabii.
balık çok seven biri olarak saygıyla baktığım insandır. yineliyorum kokusu, yanında salatası içeceği, binbir çeşit gıda süslemesi ve sağlığa olan faydası ile balık can'dır diyorum. ama sevmeyen sevmez yani. nasıl böyle bir lezzetten mahrum kalırsın diyemiyorum çok lezzetli olmasına rağmen. hani bencillik gibi de değil yanlış anlamayın. sadece normal geliyor balık sevmeyen bana, balık seven biri olarak. bende mi anormallik var anlamadım. swh.
Sevemiyorum. O berbat kokusunu, mide bulandırıcı vıcık vıcık etini.
ahan da ben..

sadece rakı varsa yiyebiliyorum..

ısınamadım şu beyinsizin tadına..

ama ahtapot, karides, kalamar öyle mi..

onlar benim bebeklerim.. bir deniz dolusu önüme gelse yerim..
Tercih meselesi ama çok sey kaçiriyor balik yemeyerek.
Hamsi hariç benimdir.
Mezgit yememiş insandır. Beşiktaşta mezgit yesin sonra tekrar sevmiyorum desin. bak ben buradayım bekliyorum.
Ağzıma sürmem. Beynimde ve kelimelerimde yemediğim için bir eksiklik hissettiğim olmadı.
Hayvan etini bayılarak yemiyorum. direkt tuvalete koşarım yediğim gibi.

B12 almıyorum. tırnaklarım kırılmıyor, saçım dökülmüyor.

Se-vil-mi-yor.
Çok daha artması gereken topluluk.

Böylece fiyatlar düşer, daha fazla balık ve deniz ürünü bulabiliriz.
tercih meselesidir saygı duyarım ancak anlam veremiyorum bu sevmemeyi. ben inanıyorum ki bu sevmemenin altında yatan sebep ilk balık tecrübelerinin özensiz ve kötü yapılmış olmasından kaynaklanıyor olmasıdır. benim özel tariflerimle yapacağım herhangi bir balık çeşidini önyargısız olarak yiyip beğenmeyecek insan yoktur.

ben ne balık yemem diyenlere vejeteryanlara balıklar yedirdim beğendiler. yeterki masaya önyargısız oturun. balık bu hormonlu çağda yiyebileceğiniz en sağlıklı besindir.