bugün

kendisinin ekonomiden anlamadığına işarettir. halbuki turkish airlines ile gitseydi daha ucuza gidebilirdi arkadaşlar. öyle değil mi allahasen?

vesselam...
adamların sülalesi rahat arkadaş. ispanya devletinden güçlü ekonomileri var nasıl yapıyorlar anlamak mümkün değil. evet.
futbolun izlenmeye değer bir yanının kalmadığını gösteren transferdir. 3.ligleri izleyelim daha iyi... orada biz varız.
Abartıdan başka bir şey değildir.
o parayla bizim üni deki tüm öğrencilere burs verilirdi hayvanlar.

umarım elinizde patlar kapitalist ipneler.

edit: orospu çocukları ya
real madrid ve bale için büyük, insanlık ve futbol endüstrisi için küçük düşürücü ve anlamsız bir adımdır. "hani futbol oyundu?" sorusuna verilecek cevaptan çok, "futbol sadece futbol değildir" anlayışını güçlendirmiştir.
real medridte ne para sıçıyormuş arkadaş. bu heriflerin hiç mi borcu yok?

''transferin bir bölümünü mesut karşıladı'' demek saçma olur çünkü isco ve illarremendi ye verilen paralarda 70 milyon euro nerdeyse.

ilaveten, bale çok iyi oyuncu ama 100 milyon euro etmez ki.
100 milyon euro etmeyecek bir adamdır, bu transfer illaramendi transferine çok benziyor bekleyip göreceğiz.
yanlış bilgidir bale' e 99,6m € verilmiştir.
salaklıktır.
hadi verilen rakamların hayvansılığını bir kenara bırakalım ve Ronaldo ile Bale üzerinden bakalım. Ronaldo madride geldiğinde Şampiyonlar ligi şampiyonluğu, avrupa gol krallığı ve avrupa yılın oyuncusu ödülleri vardı. Verilen paraları Manchester United ve Ronaldo kısmen daha fazla haketmiştir. Ama sen daha parlayalı bir sezon olmuş bir adama, gelecek vaad etse de 100 milyon bonservis ve 15.6 milyon € maaş veriyorsan Ronaldo'yu madride, insanları futbola küstürürsün.
tek kelimeyle delilik.
ses getirmesi,daha çok forma satışı ve gövde gösterisi yapmak için verilen para. yoksa bale gelsin her sezon 30 gol atsın diye o kadar verilmez.
real madrid bale'in imaj haklarının %60'ına sahipse gayet normaldir. o para bir yılda çıkar amk.
ekonomik krizin pençesinden kurtulmaya çalışan ülke halkı tarafından pek hoş karşılanmayacak durum. gerçekten çok yazık.
insanlığın ne kadar ucuz seviyelere düştüğünü gösteren transfer.

ya söylemeyim diyorum ama bugün pazartesi sendromu yaşayan hayatından mutsuz, 3 kuruşla ev döndürmeye çalışan milyonlarca insan varken bir spor için insanoğlu nasıl bunu yapabilir.

hadi el mahareti yetenekli ustaları, amirleri geçtim voleybolcular niye almıyor, sutopu falan oynayanlar. işte emeğe saygısızlığın bu derece kapitalizm pençesine düştüğünü görmek moral bozuyor. Biliyorum herkes bunu biliyor zaten fakat bilmemiz gereken şu. Bu adamlar nereye sıçacaklar? Tuvalete değil mi ? Ne kadar mühim bir ihtiyaç. E peki o tuvalet taşını sıçman için yapan adam niye 15 milyon euro almıyor gareth bale? Bunu soruyor musun kendine. Ya sen sordun mu ronaldo? Söyleyin götverenlik yapmayın.

olayın özü şudur ki insanlar ne zaman kendi kazandıklarını sorgular ve ben bunun çok olduğunu düşünüyorum diyerek diğer bireylerin haklarını savunurlarsa işte kapitalizm o zaman biter..

mümkün mü ? imkansıza çok yakın..
endüstriyel futbolun ne hale geldiğini gösteren transfer fiyatı.

ulan yazıktır be.