bugün

çeşitli bahanelerle kendini kandırmaya alışmış modern dünya , post modern erkek gibi terimlerle kendini avutan erkektir. yada çok fazla amerikan filmine maruz kalmış ve kişiliğini kaybetmiştir
kendine güveni olan, takıntısı olmayan erkek.. insanlığın zarla değil de beyinde olduğunu düşünen kişilik yapısına önem veren erkek...
hayata bi zar mevzusundan bakmaktansa o zarın yırtık olmasını ve böylece güzel güzel, modern modern, mis gibin bakmayı isteyen gayet normal erkektir. en azından illa bakire bulcam diye dolananları on kez katlicak beyne sahiptir.

bilmem haberiniz var mı, bu ülkede kadın erkek eşitliği diye bişi var. tabii siz takmıyosanız, "erkek insan, kadın mühim değil" diyosanız o ayrı.

peki bu illa bakire olsun diye arayışın sebebi nedir, bunu yapanın kurduğu mantık nasıl bi şeydir ? bu da ayrı konu tabi.

sen evli olmadan başkasıyla sevişince "olm geçen gün bi kız z.ktim, sorma..." veya "...işte sonra ben üstüne atladım bunun..." tarzı konuşmalarla kendini öv. o başkasıyla evlenmeden sevişince "orr.spuu" veya "oha ya müslüman mı bu" olsun. oh oh ne ala memleket... pek güzelmiş bu.

illa bakire alıcam diye debelenen erkek, kadın olsa ne olurdu çok merak ediyorum. "ben bakire değilim illa bakir erkek alıcam" diye debelenebilecek miydi acaba...
namusun iki bacak arasında olmağını, sevgininde her şeyden üstün olduğunu bilen erkektir.
evlenip boşanmış veya eşini kaybetmiş de olabilecek bir bayanla evlenen geniş erkektir. Dar kafalıları hiç de sikine takmayan erkektir de bir yerde.
ne kızlar tanıdım bakire olup yatmadığı, bir haltlar karıştırmadığı erkek kalmamıştı. ne kızlar tanıdım bakire değildi gerçekten istediğiyle her şeyi yaşamaktan çekinmiyordu.
ey siz erkekler, şunu bilin ki kandırılıyorsunuz! kızın bakire olup olmadığını anladıktan sonra onun gerçekten saf, temiz olduğuna inanıyorsunuz. insanların istedikten sonra diğerlerini nasıl kolay kandırabileceğini bilmiyorsunuz. özellikle de kızların zekalarını küçümsüyorsunuz. artık kızlık zarını diktirmek diye bir şey var bundan da mı haberiniz yok. eğer bakirelik olayına çok takmış bir erkekseniz, düğünden 3 gün önce gider nişanlınız diktirir kızlık zarını ve sizde onu ömrünüz boyunca sizle evlenmeden önce bakireydi sanarsınız. buna da mı kafanız çalışmıyor. önemli olan beyin, beyin! aklında varsa kaşarlık, onunla bununla yatmak, zaten isteyen yapar istediğini. sen kafana tak dur.
haa bir de şöyle bir durum var sen istediğinle yatıp kalkarken bütün gençliğin boyunca, kızların yatmasına ayıp, yasak diye bakıyorsan zaten sığ beyinlinin tekisindir. bırak da seninle evlenmesin bakire olmayan kız.
kendisi her haltı yediği halde, bekaret arayan insanımsı söylemi.
kız kardeşine tecavüz edildiği zaman, kardeşini öldüren veya öldürmekten beter olarak, tecavüzcüsüyle evlendiren kişilerin zihniyetidir.
geniş erkek sözüyle, "ahlaki zihniyet"in hangi tarafında olduğunu, gözler önüne serer.
hem her şeyi bilsin derler, hem bekaret isterler. bu ne çelişki böyle. bizim toplumumuz da yıkılan bir çok yuvanın tek sebebi eğitimsiz, deneyimsiz olmaktan dolayıdır .gerçi nesil değişti kimsenin bekareti salladığı falan yok, ama azınlıkta olsa bazıları için değer taşıyor. bu erkeğe geniş değil de medeni desek daha uyğun olacak.
kuran da dul kadınlar ile evlenilebileceği yazarken, dul olan bir kadınında bakire olmadığı bir gerçektir. bakirelik bir statü bir ayırım değildir. bakire sadece kadınlar içinde değildir. ekrekte bakir olur. madem sen kadının bakireliğine önem veriyorsun sen neden başka kadınlarla yatıp kalkıyor onların namusunu lekeliyor bakireliğine zarar veriyorsun. sonra da onların başkaları ile beraber olmasına laf atıyorsun. 7yy da yaşamıyoruz 21.yy dayız. kafanız geride kalmasın ayak uydurun zamana.
Başlıkta adamın yazdığı gibi müslüman ülkesinde olmaz böyle şeyler, ama erkeksen islam dininde kralsın 4 kadına kadar helal, kadın kim ki islamiytte adı bile geçmez, sen evlenene kadar istediğinle yat kalk, ama evlendiğin kadın bakire olacak, niye? dediğin gibi müslüman ülke burası kadın kim ki müslüman ülkelerinde?
geniş erkekten ziyade her görüşü aşmış her insanın kadın erkek ayırt etmeden olağan durumlara tavır almadan yaşayan erkeklerdir.
bir kadınla evlenme sebepleriden biridir belki de; kadını seversin evlenirsin. evlenmeden önce doktora gidip rapor alanı da ilk defa duyacağım. hadi ne olur alsana?
-ya erkek de bakir değilse; ve de takmıyorlarsa bu durumu... sana ne? ona ne? bana ne?
sevgisini bacak arasında değil, yüreğinde yaşayan insandır.
onlarca kızın bakireliğini ekarte ettikten sonra evlenmesi gereken kadının bakire olmaması gerektiğine karar veren erkektir. "nice bakireler helak oldu bu yolda" diyerek hayatının kadınını daha önce sikilmişlerin arasından seçmek en büyük hakkıdır.
bizim inancimizda bakire ile evleneceksin diye bir kural yok. kim muslumanlıkta olmayan bir seyi dinin icine sokmaya calısırsa gunah işler. bilmiyordum diyemezsiniz, bilmediginiz seyi ögreneceksiniz. boyle yobaz dusunceler cehaletten dogar. töre ile islamiyet birbirine denk degildir. haçlı zihniyetinin, hristiyan felsefesinin anadoluya töre olarak miras bıraktigi inancları islamiyette var sanmak yobazlıktır. hristiyanlar cinsel iliskiyi gunah sayarlar. bu yuzden bakireligini kaybetmiş kadın kirlenmiş olur. islamiyette boyle bir sey yoktur.
bakirelik bir derece degildir, ruhu fahişe olmasın.
http://www.uludagsozluk.c...php?id=7759702&fpop=3
Normal olduğunu düşündüğüm bi hadisedir..Genişlik ne demek? Ben de evlenirim.
Erkek hayatını yaşasın, kız zarım var diye evde otursun, bişey yapmasın. Var mı böyle bir şey?
Aşk, sevgi falan hepsi yalan o zaman..
Şu zihniyette olan bir adam gerdek gecesi eşinin bakire olmadığını öğrense ne yapardı?
Sormazlar mı adama sen aşıktın noldu diye?
Evlenmeden önce bakirelik testi yaptırarak kendinizi garanti altına da alabilirsiniz.Hatta kızı istemeye gittiğinizde önce raporu isteyin ardından kızı.Böylece geniş bir erkek değil,gayet dar bir erkek olmuş olursunuz.Hatta o kadar dar olursunuz ki bir beyinin sığabileceği bir yere bile sahip olamazsınız.Ama olsun ne olacak,karınız bakire olacak sonuçta. Artık bakirelik testini de çerçeveletip duvara asar,torunlarınıza gösterirsiniz.Hem anı olur.
(bkz: never say never)
bu gidişle 5 sene sonra evlenilecek bakire kız kalacağını sanmıyorum zaten üniversitede birçoğu bozuluyor.
Bir şeyi çok merak ettim şimdi. bakir olmayan erkekle evlenen kız da geniş oluyor mu?
bu biraz göreceli bir kavramdır. çünkü 'hayat' herkes için aynı anlamı taşımaz.
Sevgilisi vermeyince bozulan erkektir.
namusun ne olduğunu bile bilmeyen, ailesindeki tüm kadınların ruhen kötü yola düşmeye meyilli oldukları erkek söylemidir.