bugün

keyfinden yenmeyen şey.. an itibariyle yapmaktayım.. vay be şu günüde gördük ya hadi bakalım..
aynı evde farklı iki odadaysanız, msn den ileti gönderip su istediğinizde ''eşşoğleşşek'' cevabını alabileceğiniz güzel bir eylem.

edit : başlık üstüme kalmış sanki efendim. *

2. edit: başlığın sahibi döndü. *
(bkz: msn de babayı engellemek)
(bkz: aynı evde babayla görüntülü konusma baslatmak)
titreşime verdikleri tepkiyi canlı izlemesi keyif veren durum*
meraba baba, iyiyim, evet yalnızım, ders çalışıyordum ara verdim, param az kaldı..vb diyalogların yaşandığı msn muhabbetidir.
-oğlum çok yazmasın bu
-yok baba alakası
-nasıl yok oğlum o kadar görüntü yazışma falan
-babaaaa..
-haydaa..
-oğlum sen şimdi beni kameradan görebiliyormusun
-evet baba
-alahallaa
olay babanın çok hoşuna gittiğinden dolayı canlı olarak isteyemeyeceğiniz şeyler için iyi bir zemin hazırlama yeridir.. muhtemel diyalog..

-baba şey ya para diyorum
-başlatma lan parandan
-hmm..anladım
-iyi iyi ne kadar hadi söyle eşşek seni
-valla 1milyon dolar yeterli
-hmm..okey
ayar aldığınızda hoş olmayan durumdur. babanız bilgisayar konusunda oldukça bilgilidir, msn, kamera, vs. yalayıp yutmuştur. mesaj atar

- oğlum naber
- iyi baba, çalışıyorum işte senden naber
- iyi, kaçta çıkacaksın

aradan 1 dakika geçer, cevap vermeye fırsat bulamamışsınızdır

- sen çok meşgulsun, rahatsız ettim kusura bakma

baba is offline..

akşam eve geldiğinizde anneniz baban bugün internette seni fırçalamış öyle dedi der, ulan ayarı çektin anneme niye söylüyorsun diyemezsiniz, ehe ehe diye geçiştirirsiniz. babanıza busy, away, out of lunch filan yemez, söyleyeyim.
msn ücretli olsa bir şekilde ödemeli bağlanıp babaya ödetileceği gün gibi aşikar durum.*
bu esnada çılgın iletileri vede avatarı değiştirmek gerekir.yoksa baba başlar iç kaşıntısı ne demek ,bu resimdeki kız napıo die sormaya .**
-yav ben eskiden daktiloda çok yazardım bakma yavaş yazıyorum burda
-hmm..annadm baba(nerden girdi be eeeyyy)
hadi baba öptüm ben kaçar deyip babayı blocklama ile sona eren eylem.
yazıları o kadar düzgün yazarki yaptığınız kısaltmalardan utanmaya başlayarak trt moduna bağlayabilirsiniz.. şöyle diyaloglar muhtemel..

-dersler nasıl gidiyor oğlum
-i vlla bba nolsn(sürekli ileti yazan baba durur)
-???...
-iyi diyorum baba gayet iyi sizler de iyisiniz maşallah..
- ya baba a.q. para bitti biraz para gönderebilirmisin?
- tmm oğlum da a.q. ne ?
- hmmm, ıııııııı, şeyyy önemli bişey değil baba.
- ney?
- düşücem galiba baba içimde öyle bir his var. (çevrimdışı)
bilgisayar ve msn acik birakilarak arkada$in evine gidilmi$tir. bir anda arkada$in msnininde kendi adresimden gelen iletiler belirir;

-antistar orada misin?
-oha sen kimsin?
-haha baban
-ne diyosun lan?!*
-yahu benim baban. acik birakmi$sin bilgisayari.
-iyide sen napiyosun orda? kapat baba bilgisayari ben gelirim az sonra
-yok i$im var bilgisayarda hadi gec kalma
-ya kurcalama cok fazla bozarsin ugra$amam
-...
-baba orda misin?
-...
-alo?
-...
-bi ses ver ya
-...
-heeeeeyy
-ne var it? kirk yilda bir oturduk rahat vermedin
-tamam baba ya pardon, bak keyfine.*
-ok*
bushi: oo bb nbr?
babi: kızım ne diosun? sana mail attım. gör bak afrikadaki çocukların resimlerini hallerini..
bushi: ah babacım...
olay yaklasık 15 gün önce olmuştur. babacık maraşa gitmiştir. çok özlendiğinden ilk fırsatta webcamler açılmış konuşmaya başlanmıştır. neyse webcami açmamla karşımda yaklaşık yirmi kişiyi gülerek görmem bir oldu.kuzenler amcalar halalar vs. bense evde tek başıma yalnızdım. yazışma:
+slm
_slm babedi
+nasılsın yavrucum
_iyiyim sen
+ben de
mikrofonlar açılır:
_ee napıyosunuz
kuzen atılır:
+ya amcam hepimizi bowlingde yendi
_bowling mi oynadınız ne güzel *
+evet sinamayla aynı yerde ya seastan çıkınca ferhat* la amcam dondurmasına iddaya girdiler. biz de ona çıkıcaktık da halam mumbar * yapmış onu yiyip çıkıcaz. * ben ödemem ama daha yeni size paça ısmarladım.
_paçacıya da mı gittiniz. oo ne güzel benim de canım çekiyordu *.
+evet okeyde yenildi de ondan ısmarladı ferhat
yarın hazarın basket maçına gidicez. bize şans dile... ee sen napıyosun
_işte ben de okula gittim sonra eve geldim annemle anıl * bişeyler almaya çıktı sıkılmıyorum zaten çok zevkli televizyon filan seyrediyorum güzel yani *derken durulamaz ve ağlanmaya başlanır.babaaaaaaaahhhahaha gehheheeelll *
ilk otobüse binen babacık uyandığınızda yanınızdadır.mumbar ve dondurma da getirmiştir.ilk fırsatta paça yemeye çıkılır. böylece bir daha msn de konuşulmaması gerektiği anlaşılmıştır.
bu smileyi nasıl ekleyebilirim, onu nasıl yaptın gibi sorulara maruz kalmak ve kamera açmak zorunda kalmaktır.
-slm...benimle sevişir misin?
-arka odaya gider ananla sevişirim seni kerhaneci seni!*
-pardon, baba seni halam sandım!..
-özrü kabahatinden büyük deyyusun!..
baba, çok zayıf bir klavye kullanıcısı oldugu için; "kamerayı aç" komutundan ve onaylama kelimesi "tamam"'dan başka birşey yazılmaz. geri kalan mikrofon ve kamera aracılığıyla konuşulur.
- moruk para yollasana,ama biliyorsun herzaman ki gibi borç

+ olmaz maykıl bende de yok

- baba ben sana kaç kere dedim eski kasetlerimi dinleme diye..! şimdi sana ne desem beğenirsin?

+ değer mi hiç? değer mi hiç?

- ybsg

+ doğru konuş lan babanla eşşek herif!!!

- (ulan sözlüğe de girmiş adi şantajcı) tamam baba. biliyorsun haliyle para lazım oluyor. hani üniversite ya para gerekiyor ya.

+ ah bu şarkıların gözü kör olsun.

- allahın adını verdim kalk s.ktir git msn'den. finallere az kaldı asabımı bozma benim baba!

+ aliiiii aliiii desiderooo!!

- tutamayacağım kendimi. babaaaa fuck yoouu!!!

+ ooo yess. how many?

- eyvallah baba.anneme selam ellerinizden öperim.
- bba bgn szlge entry grdm bn.
+ afrn benm oluma.
webcam açtığınızda rahat rahat sigara içemezsiniz, arada can sıkabilir.