bugün

sevgilisiyle yaşadıklarını babasına anlatıp, aldatıldığı için babasının omzunda ağlayan kızdır. *
babası şöyle de bir tavsiyede bulunmuş kendisine; * yanlış bir şey yapmayın kızım.. (prezervatif kullanın demek istiyor) *
her ilişkide olduğu gibi baba oğul arası ilişkide de abartı bokunu çıkartır.
Babasıyla yaş aralığı fazla olmayan kişidir. böylece baba evladını daha kolay anlayabiliyor, onun seviyesine daha rahat inebiliyor, kısacası araya fazla kuşak ayrımı girmiyordur.
ayakta alkışlanacak babadır ama maalesef bunların sayılarıda azdır.
benim babamdır ha arada kızdırır ama babadır sonuçta.
Buyrun, benim. Bir kızın hayatında en önemli iki erkekten (varsa ağabey de buna dahildir) biri babası, diğeri ise sevdiği ve evlendiği adamdır.

Babam hayatta en yakın dostlarımdan biridir. Annem otoriter ve çabuk sinirlenen bir kadındır mesela, fakat fikirlerimiz aynı olduğu için anlaşırız. Babam daha ılımlı ve mülayim olduğu için dertlerimi ilk anlattığım kişidir. Bir kız, her şeyini babasıyla paylaşabiliyorsa hayatını sağlam temeller üzerine oturtur. Ailemden gizli hiçbir şey yapmam ve buna gerek de duymam. Her konuda yanımdadırlar ve beni desteklerler. Ben de onları hiçbir konuda utandırmadım. Mutlu bir ailede büyüyen insanın kişiliği ve özgüveni sağlam olur.

henüz çocuk sahibi olmamış beylere sesleniyorum: kızınız çareyi sizde bulsun. siz yanında olun ki, yanlış kararlar alıp hayatını mahvetmesin. yanlış evlilik yapan, yanlış meslek seçen, kocaya kaçan, ahlaka aykırı davranan v.s kızlar, baba desteğini bulamayanlardan çıkar. Kızınız "Benim arkamda dağ gibi babam var" diyebilsin. Kızınızla dost olursanız, onun kahramanı olursunuz.