bugün

"o ışığı kapa" , "kim şu kapıyı rank diye kapatan" vesaire.
''Bana karşılık verme !'' lafı efsanedir ve her akşam saat 19.00 gibi duydugum aptalca bir sözdür.
koltukta yatarken ilk önce yastığı yere atar ve koltuktan yavaş bir şekilde, kafasını yere attığı yastığa denk getirmeye çalışarak kendini yere atması.
kumandayı yanından ayırmaması. mutfağa filan giderken cebine koyuyorda gidiyor psikopat.
Ailenin başka fertleriyle konuşurken sürekli "ha hı" yapması
kaç haftadır paramparça yı izleyip annem yanımıza salona gelince de "bu salak şeyi kim izliyoooooo" diye bağırması.
bu hafta yine dedi.
her hafta pazartesi aynı şeyi diyo.
kızılacak şeylere asla kızmaz, kızılmayacak şeylere ise kızmakta üstüne olmaz. Garip huylu cidden.
inek bile kokluyo, beğenmeyip yemiyor gerekçesiyle asma yaprağından yapılma yaprak sarmasını yemiyor oluşu.
kot pantolonu kumaş pantolon gibi tek çizgi ütületmesi.
eve misafir gelmiştir çay içilmektedir. çay koyma işi de size düşmüştür.görürsünüz ki birinin çayı bitmiş, demliği çaydanlığı alır kalkar misafirin yanına gelir bardağına çayı dökmeye başlarsınız ki baba oradan artık alışılmış olan garipliğini yapar :

- oğlum, amcana çay koy...

koyuyoruz işte amk baba. nedir bu emri ben verdim merakı...
televizyon başında uyur numarası yapması.
60 yasina gelip hala daha 18lik delikanli gibi gezmesi.
televizyon karşısında uyuyakalır güya yanındaki kumandayı almaya çalışınca dracula kesilir hemen uyanır.
sonra da değiştirme ben dinliyorum der.
sorsan sherlock holmes.
ondan gizli bir şey yaptığımızdan şüphelendiğinde çapraz soruya çekmesi.

-ben her şeyi biliyorum ama bide senden duymak istiyorum anlat bakalım.
+anlattımya baba kem küm.( bu arada birkaç kez aynı şeyi tekrarlatır)
-eminsin demek. tamam sen git kardeşini yolla.

+ kezo her şeyi anlattı utanmıyo musun babaya yalan söylemeye?
- valla kezo söyleme dedi baba.
15 yıldır tiksindiğim yemediğim bir yemeği yani pırasadan bahsediyorum. oğlum sen pırasa seviyordun harikasını bir kez daha tekrar etmesi.
sözlük yazarların pederleri hiç vazgeçmedikleri garip huylar.

benim babam bir haberi 3 4 farklı kanallarda görmeyince inanmıyor.
Hiç sıkılmadan saatlerce minecraftan beter görüntüsü olan kovboy filmlerini izlemek.
sigara icmene kızar icmiyceksin der sonra bi gün sigarasi biter ve yanına gelip dilenci çocuklar gibi masum masum sigara ister böyle ışte.
Kırılan, yıkılan ve bozulan birşeyi o anda tamir edecek.evde misafir olması silkinde değildir.
keyfi yerinde olduğu anlarda parmak ucuna üfleyip alnıma vurması. çok travmatiğim.
bütün kore dizilerini takip etmesi ve o birbirine benzeyen suratların hiç birini karıştırmaması.
kumandayı karnına bastırarak,
sağ ayağını, hafif kırdığı sol dizinin üstüne atarak kanepede her akşam mayışması.
kumandayı almaya çalışınca hemen de uyanır. kedi ya.
Vatsaptan opucuk atmasi. Seviyorum ya,
Arabayı kullanırken durduk yere el freni çekmesi. Sanki kullanmayı biliyormuşsunuz gibi.
evde kimse yokken iyi davranması ancak bayram günlerinde eve insanlar doluştuğu zaman kişilik değiştirip, bi laf sokmalar, bi emrivaki konuşmalar gibi huylardır. otorite sağlıyor adam boru mu.