bugün

haftaiçi geç yatar, haftasonu erken..

ve haftasonları erken yattığından dolayı erken kalkar ve kimseyi uyutmaz teker teker kaldırır..
duyduğu her kelimeden bir şiir veya şarkı bulabilmesi.
yeni çıkan bir şarkının sadece bir kısmını öğrenip bütün gün evde aynı yeri bağırarak söylemesi.
tv de bir dizi veya film izleniliyordur.
+ bu kız/erkek daha önce nerede oynadı hatırladın mı?
-yok.
+burada burada burada oynamıştı..
-iyi..

öyle böyle değil hastalık derecesinde oyuncuların tarihçesini hafızasına kazıması bir marifetmiş gibi hep söyleyen bir babaya sahip olmak.
çoraplarını top yapıp fırlatması.
sonrasında ikna edilip evet diyceğini bildiği halde istenen bişeye ilk başta direk hayır cevabını yapıştırması. kendimi bildim bileli böyledir bu, otoriter baba triplerinin başında gelir.
arabayı park ettikten sonra inip bakması, içine sinmezse, ki hiçbir zaman sindiğini görmedim, binip 1 yada 2 milim kadar ileri alması, sonra çıkıp hah, şimdi oldu demesi.
saatin kaç olduğu farketmeksizin kafasını yastığa koydu anda uyuyup horlamaya başlayabilmesi. odanın farklı yerlerinde (kanepe, minder, halı vs.) farklı şekillerde elinde kumandayla uyuyakalması. yatağına gitmemekte direnmesi.

(bkz: babam)
anahaber bültenini izlerken, daha spiker olaya girizgah yaparken, babamin haberi ondan önce özetlemesidir. o haberi diger kanallarda en az iki kez izlemistir cünkü. haberkoliktir.
halı sahada kendisine vermiş olduğum derinlemesine ve kaleciyle karşı karşıya bırakan pası yandan auta vurup "la olm havadan versene voleye kalkıcaktım" demesi. baba allahasen jübileni yap artık maaşın yarısı baklavaya gidiyor.
babam kanalları değiştirken, herhangi bir kanalda saçma bir film ya da program olsa dahi o kanalda reklam girmeyene kadar diğer kanallara geçmemesi.
almanca bilmemesine rağmen rtl izlemesi.anlayarak izlese birşey demiycem ama anlamıyor da sadece bakıyor.
haftasonu kahvalti sofrasindayken büyük bir istah ve sükunetle belgesel izlemesi.

(bkz: hayvan belgeseli)
(#11007712)
oğlunun adını seslenir,
evlat efendim der,
baba tekrar seslenir,
evlat tekrar efendim der,
en son baba tekrar seslenir,
evlat artık sert bir ses tonuyla efendim babaaa!der,
baba direk moda geçer ve bak bak cevaba bak hiç yetiştirememişim seni der.
siz başka bir tarafa bakarken onun diğer yanınıza gelip işaret parmağını burnunuzun yanına koyması ve ona bakmanız durumunda burnunuzun parmağına çarparak korkmanıza neden olması. *
sigarayı içmeden önce fitiline üflemesi. *
sabah sabah kahvaltıya gelen dede ve babannenin yanında saçma sapan sorularla insanı bunaltması!

+baba naber maça gidecem bugün nasılsın*
-sen öğrenimi yeni almadın mı ne parası?
+ee şey kitap aldım 2 tane 50 lira verdim falan filan gevelenir ve sinir katsayısı yükselir.

iç ses: baba konuşturtma şimdi bilmiyosun sanki karta borcum vardı ayrıca içtim geçen akşam onu da biliyorsun niye yalandan üstüme geliyosun.
küpesini ikide bir kaybetmesi.
arabayı yeni yetme ergenler gibi kullanması.
sabah gelip kahvaltı sofrasına bornozla oturup siyaset yapabilcek bir bunyeye sahip.
benim pantolonlarımı giyiyor.
bilgisayardayken gizlice gelip yanağıma osmanlı tokatı yapıştırıp bişey olmamış gibi iyiliğimi sorması.
Yemek yeneceği zaman tok olsanda ısrarla masada senide görmek istemesi.
tüp-turp sehpa ve selpak kelimelerini ortaklaşa hecelerle söylemesi
-oğlum türp getirde salataya dogra
-tüp salata ... ?
-oğlum selpa getir herkese
-baba ben istifa ediyorum.
eve babaanne ile dede gelmiştir.hep beraber sofraya oturulur.yemek yerken muhabbet edilir.
babaanne:köyde de koliva mevsimi geldi.
prince02:babaanne koliva ne demek?
baba hemen atlar ordan.
baba:koliva *...
aradan bi 10-15 saniye geçer.o sırada içsesim şunları der;
içses:lan madem bilmiyon niye balıklama atlıyosun ya allah allah.
sonra babane araya girer ve anlatır kolibanın ne olduğunu.** * *
her akşam mutluka kral karadeniz,mavi karadeniz,karadeniz tv kanallarını izlemesidir.kendiside izlerken sıkılıyor ama gene de izliyor.hadi trabzonu çok özledin desen o da değil.*
sabahtan akşama kadar yatması , ulan hiçmi bıkmıyorsun bi git gez hiç olmazsa yuh artık.
aileden ayrılınca o garip huyları , soğuk şakaları hatta arada kızıp bağırmasını çağırmasını bile özlüyorsun ya.
+baba kumandayı versene zap yapıp duruyorsun başım döndü

*al al da yine televizyonda hiçbir şey yok

+baba izlediğim dizi var ya işte

*yok yok hadi gel yaban tv izleyelim.
akide şekeri yerken sürekli ağzında dolaştırmaya bi son ver baba lütfen. bi an için o sese takılırsam delircek gibi oluyorum.