bugün

(bkz: yazım yanlışı)
(bkz: babanın ayar vermesi)
bir para birimi olarak, bayram para.
hayatta olması bile dünyanın en büyük serveti olduğundan, kıymetinin bilinmesi gereken, parası olmasa da sevgisi olan babadır.
beklediğim sondur. ha bu bayram vermicek ha seneye vermicek derken bu yaşıma geldim. tek para veren babamda yok artık oda pasladı beni. eşşek kadar

oldun len vermiyom artık sana para deyip gülümsedi bana. caresiz bende ona güldüm. ama akşam eğlenmeye gidicektik o parayla dedim sessizce içimden yüzüne

karşı. dondum kaldım buda geçer be.
babanın yaşlanmaya ve cimrileşmeye başladığının belirtisidir, eli havada kalan evlat için de kırık (!) bir bayram hatırasıdır.
Babamın bana hiçbir bayram para vermemiş olmasından mütevellit alışık olduğum durumdur. Onu zaten pas geçiyorum.
her gün para veriyoruz zaten bugün evde oturuyoruz ne işin var parayla mantığındadır. babamdır.
sizin eşek kadar olduğunuzun kanıtıdır.
(bkz: insanın büyüdüğünü anladığı an)
bugün babamın gerçekleştirdiği iç burkan olaydır. neyse neyse hallederiz diyip güldü ama icraat yok.

ayrıca şunu da belirteyim; verse bile harçlık vermiyor. iki gün sonra para istesem ''daha geçen verdim ya işte'' diyor.

napalım, onları da böyle seviyoruz.
kurban sebebiyle 500tl içeride olmasından kaynaklı durumdur.
az önce karşılaştığım durumdur. elimi açıp yanına yaklaşmamla elim açık halde odama dönmeme bir olmuştur.
küçük bir çocuksanınız ve az çok paranın ne olduğunun farkındaysanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. ama benim gibi 37 yaşında iseniz para almak biraz ayıp olur kanaatindeyim.
ben 25 ablam 29 babam ablama 50 tl verdi.Beni ise sadece öptü.Ne biçim bi aşk lan bu !
"Büyüdün sen artık" bahanesi para vermekten yırtmanın en güzel yoludur.
18 yaşından itibaren para mevzuu kapanıyor genellikle. babam yaşımı gerekçe gösterek işten yırttı. babamızdan bile alamayacaksak kimden alacağız ki. yıllar geçtikçe para miktarı azalıyordu zaten. çocukluğuma özlem duyuyorum.