bugün

az önce şahit olduğum ve sözü geçen babanın benim babam olduğu durumdur.

çevresinden ya da televizyonlardan sevgililer günüyle ilgili haberler duyan romantik serseri babam, 2 gün gecikmeyle eve üzerinde aşk yazıları bulunan 5 adet kartpostal göndermiş. hepsinde de kalp resimleri felan var, o derece.

benim bunları görmem ise başka bir olay zaten; sigara almak için dışarı çıktım, muratti'mi alıp eve dönüyordum. apartmana girdiğimde posta kutumuzun dolu olduğunu gördüm. elimi attım ve bi baktım elektrik faturasıyla birlikte 5 adet kart var. göz ucuyla baktıktan sonra 'kim bu amk liselisi yeaa' bile dedim içimden. ayrıyeten bir aile skandalını da düşündüm. yoksa anneme aşık bir adam mı vardı ya da babam bu herifi kör bıçakla doğrayacak mıydı? sonra biraz daha kurcalayınca babama ait el yazısını ve imzasını görünce şok oldum. oha lan 50 yaşında adam karısına neler yapıyor diye düşündüm. işin garip yanı da günün tarihinin 16 şubat olmasıydı. babamın iş yeriyle evimiz aynı şehirde yani 2 gün önce postaya verdi de yeni geldi diye bir durum olamaz. bu çılgın babam hakikaten garip yahu. anneme kartları gösterince de kadın gülmekten okuyamadı. içimden 'vay amk ben nasıl bir romantiğin oğluyum' dedim ve elimdeki iddaa bültenine baktım. hiç de yakışmıyordu bana. böyle romantik bir adamın oğlu olarak elimdeki iddaa bülteni ne kadar abesle iştigaldi.

o değil de barcelona arsenal maçı üst olur lan.
(bkz: babasına bak oğlunu al)
(bkz: baban kadar olamadın)
(bkz: bunlar babadan oğula nesil galiba)
oğulun örnek alması gereken çok hoş bir davranıştır.
senin baban tam bir baba...