bugün

Ne diye odenmeyecek lan sanki benmi istedim beni dunyaya getir bu rezil hayatta süründür ona buna herkese borçlu ol gelsinler oğluna sayip sövsünler bumu odenmeyecek hak.

Tabiki odenir madem hiç alamayacagin bir borçtu niye yaptin beni madem hakkini odeyemeyecektik bi anlik zevke gelip yapmasaydin amk.
bir ergenin isyanıdır.
Gerçek babaların, baba gibi babaların dışında kalacak söylem. Geri kalanın allah tepesinden baksın.
baba olunca gerçeğe dönüşecek saçmalık. az daha büyü..
görsel
katıldığım durum. yani yıllık enflasyon artışları üzerinden gıda fiyatları ve ısınma barınma gibi giderler hesaplanarak pek tabii ödenebilir. yani bir bill gates için babalık hakkı ne olabilir ki?
babalık çocuğu yapmak değildir onu büyütüp yetiştirmektir, her insan hatalar yapar ve bazı babalar da hata yapar, sen kalkıp babanın yaptığı hatadan dolayı tüm babaları suçlayamazsın, unutulmamalı ki istisnalar kaideyi bozmaz.
bireyin eğitim aldığını ve eğitim bittikten sonra ekonomoik ilişiğini kestiğini varsayalım. bu da lisans seviyesinde tutalım. lisansa giriş en erken 18 (istisnai durumlar yoksa erken başlama vs) çıkış 22 en erken. yani 22 yaşına kadar ailenle yaşadın ya da başka bir şehir, başka bir yerde ancak yine baban tarafından finanse edildin. otur ölç biç ne kadardır sence 22 yıllık masrafın. altından kalkabilecek misin. kişi çalışıyor olabilir bu durumda aileye yaptığı bu yardımı düşelim buradan ancak ayrı şehirdeyse yine bu çalışma yeterli kalmayacak aynı şehirde ise doğrudan maddi destek almayacak hatta eve yardım edecek belki ama sonuçta konaklama gibi maliyet kalemi mevcut. demem o ki normal bir yaşantısı olan bireyler için gerçekten ödenmez gibi. ve bu işin sadece maddi boyutu.
"anne babalar evlatlarına karşılıksız olarak fedakarlıkta bulunurlar" manasında algılama gerek.
Babasına göre değişebilecek durum. Şimdi bir baba vardır çocuğuna bilgisini, bilgeliğini bırakır bir de idealist yetiştirip idealine ulaşmasına yardımcı olur. Biri vardır parası çok olsa bile kendine gerekli eğitimi sağlayamamıştır. Kendini eğitemeyen insanların çocukları yetiştirmesi böyle sonuçlara yol açabilir. Her halükarda babanız sizi oluşturduğu için hem size borçludur hem de alacaklıdır.