bugün

bir kızın en çok yaptığı davranıştır. karşısındaki erkeği ona has olan özelliklerle sever, zaman ilerledikçe kendi beğendiği giyim tarzı ve zevklerle aşık olduğu özellikleri değiştirir.
(bkz: kaybedenler kulübü)
en büyük klişedir. tanımadan aşık olursun, tanıdıkça o kadar da aşık olmadığını anlarsın olumsuz özellikler suratına tokat gibi çarpınca. yanlış olan önermedir.
kişi bazen süper inisiyatif kullanıp kendi kendine senin onda görüp aşık olduğun özellikleri bizzat kendisi değiştirebilir.

konuşmasına hayran olurdum, konuşmaz oldu.
zekasına hayrandım, mal ayağına yatar oldu, öküz oldu.
sadakatine, verdiği değere, yere göğe sığdıramamasına içim giderdi, aldattı.

insanoğlu bir acayip. onun aşık olduğun özelliklerini sen değiştirmesen bile kendisi değiştirebiliyor. 2 paralık değmez insanlara sana yapmadığı incelikleri yapıyor. utanmadan da senden her şeyi unutmanı bekliyor. gelip sadece seni sevdiğini, sana hala aşık olduğunu, yaptıklarının hata olduğunu söylüyor.
aşık olunan tüm özellikleri gitmiş bir kişi, aşık olanın gözünde en bitmiş kişidir.

geçmişler ola...her iki tarafa da...
Sonucu ayrılık olan ilişkilerin çoğunda görülen özellik.
ayrılmak için bahane yaratan kişidir zira kaşısındakini değiştirdikten sonra sen artık çok değiştin artık seni tanıyamıyorum diyecek ve ayrılma sinyallerini verdikten kısa bi süre sonra ayrılınacaktır.