bugün

Aşık olmaktan öyleee korkmak kii bu yüzden aşka aşık olmak.
beyhudedir, zira olacağı var ise önünde hiç bir engelin, hele ki başta sizin duramayacağı bir bilinçsizlik süreci söz konusudur. Hem, eninde sonunda geçecek, bitecek bir durum için çok da korkmanın alemi yoktur.
O kadar aşık oldum ki.
Sorma.
Korkuyorum evet bir kere oldum sonu hüsran oldu.
Merak etme bir daha olmazsın zaten.
aşık olmaktan değil de aşk bitince tahammül edememekten korkmaktır belki de.
Her genç erkeğin başına gelir.
pısırıkların işidir. yürümezse terk edersin bu kadar basit.
Aşık Olmaktan Değilde güvenmekten korkuyor insanlar.
Yeni nesil erkelerin bahane olarak kullandığı laftır.
(bkz: geçmişinden korkmak)
Așık olmak değil de ask evliikle bitecek mi Beni korkutan o.
Aşık Olupta her gece yastığıma başımı koyduğumda gizli gizli ağlamak istemiyorum ...
Gene boş yapmalar başlamış.ask diye bisey yok oyun bu oyun.
aşık olmak beraberinde kırgınlığı, üzüntüyü de getirdiği icin ödüm kopuyor desek daha doğru olur.
(bkz: Kurtar beni tanrım içim yanıyor ona tutuluyorum)
aşık olmaktan nasıl korkabilirsin ki?

ilişkiden korksan anlarım ya da evlilikten ama aşk hepimize cesaret getirmez mi? korku bunun neresinde?
aşık olmaktan degil de aşkı hak etmeyen birine aşık olmaktan korkuyorum evet.
Aşktan korkmuyorum aslında. Aşka üşeniyorum. Tekrar tanışma faslı, yeni birinin hobilerini öğrenmek, sevdiği yemeği sevdiği çiçeği hoşlanıp hoşlanmadığı hareketleri öğrenmek, sabahlara kadar uyanık kalmak, çok ağlamak çok gülmek, buluşma için hazırlanmak, buluşma için strese girmek. Bilmiyorum daha yaşım birçoğunuzdan küçük fakat yaşayabileceğim çoğu şeyi yaşadım aşk konusunda. Artık sıradan geliyor.

Hepsine üşeniyorum mecalim kalmadı.
Daha önce defalarca aldatılmışsan, değer verip de aşağılandıysan, korkmak ne kelime tiksinirsin ve o tiksinti asla ama asla geçmez.
Ya aşık olmaktan korkmuyorum aslında sadece platonik bağlanmayı seviyorum, uzaktan uzağa olsun ama hiç konuşmayalım buluşmayalım ben sadece seveyim istiyorum.. karşılıklı olunca soğuyorum ya da tam olarak aşk nedir onu bilmiyorum herhalde..
uzaktan uzağa olacaksa, hiç buluşmayacaksak, hiç konuşmayacaksak ben varım.
korkulacak bir şey yok, güzel bir duygu. ama karşılıklı ama karşılıksız. ve şu an aynı şehirde olmayı dilediğim, çok da güzel aşık olunacak biri var benim için... ama değiliz maalesef.
Hiç korkmadım ama aşk kriterlerin fazla olunca zaten aşık olamıyorsun ve bir problemin kalmıyor.
9 yaşımda başladı, 14 senedir de geçmedi, korkmak için imkanım bile olmadı yani, ama hiç aşık olmamış olsam ve bu kadar kötü olacağını bilsem de yine de aşık olmak isterdim.

Aşk insana amaç verir, aşık olduğun insanla berabersen onunla gelecek hayali kurarsın, onunla beraber olamıyorsan onun yerine koyabileceğin birini ya da bir şeyleri ararsın, ya da sadece onunla beraber olmaya çalışırsın.

Aşk destanlarda, masallarda da böyle anlatılır, aşık olan kişi, aşık olduğu insana ulaşabilmek için ya da ona ulaşamadığı için olağanüstü işleri gerçekleştirir, (çöllere düşmek, dağı delmek, ülke fethetmek...) bunun için ihtiyacı olan azmi aşktan alır, sonunda aşık olduğu insana ulaşır ya da ulaşamaz, önemli olan katedilen yol, gelinen yerdir.
güncel Önemli Başlıklar