bugün

korkunun bir tek ecele faydası yoktur. oysa korkarak aşık olmaktan kurtulabilirsiniz. çekinmeden, utanmadan korkunuz!
^^aşk denemeye değer tek şey, cesaretin varsa kaybetmeye değer.^^ önerisinin yapılacağı durumdur.
sonunda acı çekeceğini çok iyi bilen insanların durumudur. ama yinede denemeye değer kaybedecek birşey yok, sadece acı var.
acisina tatlisina razı olsa da, özgür iradenin elinden alınacağını bilen kişinin tutumu. ha bu özgür iradenin son çırpınışıdır o ayrı.
bağlanma korkusu,terk edilmekten korkmak ve bunun acı tecrübeleri sonucunda
olm artık aşık olmucam lan ben deyip,yalnızlığı bir yaşam biçimine dönüştürmeye çalışmak.bazen başarılı olunur ama genellikle belli bir süre sonra kıyıda köşede gizli gizli ağlayan insanlardan birisine dönüşmek içten bile değildir.
acı çekmekten korkmak ,kısa sürelide olsa bunalıma girmekten hayata küsmekten,kendi kendisinde uzaklaşmaktan korkmak...zayıf yönünü göstermeme çabası...
aşık olunma potansiyeline sahip olan kişi kazanovanın allahıysa neden olmasın dedirten durum
3 senedir tarafımdan test edilip onaylanan eylem.
kurtar beni tanrım, içim yanıyor ona tutuluyorum
kurtar beni, bilirsin asık olmaktan korkuyorum...*
acı çekmiş bünyenin geliştirdiği savunma mekanizması.geçici haldir.
kaybettiği aşkının ardından, böyle bir şeyin tekrar olması halinde bunu bir daha kaldıramayacağına inanan insanların haklı korkusudur.
elini sobaya değdirip eli yandığı için o duyguyu bilen çocuğun sobanın yanına kolay kolay yaklaşmaması gibi doğal bir şey işte.. aşık olup canı yanan insanın aşktan korkması, aşık olmak istememesi.. sonu bir daha aşık olamamaktan korkmaya dayanmadığı müddetçe gayet insancıl hede..
siz asıl aşık olduktan sonrasından korkun.
- ^^yukarsı bıyık, aşşası sakal^^ - olan durumdur.
kırılıp incinmemek için bazı insanlarda otomotik olarak devreye giren savunma mekanizması. ama çaresi yok. çünkü acı yoksa mutluluk da yok
korkunun ecele bile faydası yokken .aşka karsı hiç olmaması hali.
bir çok kez aşık olup, sütten ağzı yanmış yoğurdu üfleyerek yiyen kişidir.
kanaatimce aşık olup da, daha önce hiç kimseyle çıkmadığı için aşık olduğu kişiyle çıkmaktan veya çıkma teklif etmekten korkmak denirse daha doğru olacak kavramdır. çünkü eğer birine aşık olmaktan korkuyorsan zaten ona çoktan aşık olmuşsun demektir. ya da birine aşık değilken genel olarak aşktan korktuğunu iddia ediyorsan, büyük bir ihtimalle aşık olmanla birlikte değişecek olan düşüncedir.
Korkulması doğal olan durumdur, ama korkanı da korkmayanı da aşık olur. Korkunun ecele ve aşka faydası yok yani. Sadece aşk acısının bağımlılıktan kurtulma süreci gibi bir süreç olduğunu kişinin sürekli kendine hatırlatması gerekir. Zira, aşık olduğumuzda her nasılsa tüm hayatımızı, coşkumuzu, düşüncelerimizi, sevdiklerimizi aşık olduğumuz kişiyle kardeş payı yaparız, ilişki bitince de bir parçamız kopmuş gibi gelir. Oysa ki insan kendiyle tamamlanmış bir bütündür. "biz bir elmanın iki yarısıyız" her ne kadar romantik de duyulsa aslında "ben yarım elmayım, napiyim elimden bu kadarı geliyo" demektir.
(bkz: yanlış insana aşık olmak)
acıya dayanıksızlığın göstergesidir...
(bkz: filofobi)
acı çekmekten korkmaktır bir nevi..geçmişteki yenilgileri yeniden yaşamak istememektir..
her şeyden korktuğumuz gibi bundan da korkarız.korktuğumuz asıl şey ise değişimin kendisidir.
hayatta ne tam beyaz vardir ne de siyah. hersey ara renklerdedir. yahut soyle diyeyim ne yuzde yuzde yuz kazanc vardir ne de kayip. insanoglu denen bu mahlukati hayata baglayan cok az sey vardir. ve askta bunlardan biridir. asktan korkmak bir baligin suda korkmasi gibidir. susuz balik yasayabilir mi? ha birde su vardir tabi ki... ben asla asik olmam diyenler vardir. bu soylerken boburlenirler ve ola ki siz ask icinde yuzuyorsaniz (sezen cumhur onal gibi oldu bu) sizi asağilarlar. fakat siz onlara kizmayiniz. cunku onlar sakat insanlardir. onlara sadece aciyin. cunku duygularin en karmasik, en esrarengiz ve yasak elma gibi cekicisini yasayamamislardir. onlara sadece aciyin. askla prim yapmaya calisanlara da yuz vermeyin cunku onlar dunyanin en mukaddes iki kelimesini iki fazla yastik satmak ugruna altin beyinli adamin beynini bosaltir gibi somurduler ve yok ettiler.
güncel Önemli Başlıklar