bugün

aşık olmak istemiyorum diyen insan: daha önce çok büyük bir kazık yemiş insandır *
aşktan dili yanan insandır, aladatılmış veya terkedilmiş de olabilir.
bugüne kadar aşktan yana şansız olan insandır. ya hep platonik aşklar yaşamıştır ya da terkedilmiştir. aşk denen illetten nasibini bir şekilde almıştır. bütün gün sol yanında bir ağrı ile yaşamak istemiyordur artık.
aşkı hoşlanmakla karıştıran insandır. her insana aşık olamaz ki insan. aşk geldiğinde zaten seni dinlemez. aşk çabuk gelebilir ama kolay bitmez.aşk neydi peki. çuhada ipek görebilmek mi? bir dudağın arasından çıkan yüzümüze vuran nefesin yüzümüze verdiği pembelik mi? toprağı amber niyetine koklamak mı? arazı cevhere, bedeni ruha köle eylemek mi?
onda bulduğumuz bir mektubun ilk satırı mı. telefonda ilk duyduğumuz sesi mi! sendeki yeri keder mi yoksa mutluluk mu. ikisinin karmasını yüreğimizde yaşamaktır. hayatın iki tarafında sana seve seve yaşatandı. yoksa toprağı amber gibi göremezsen sevebilir miydin toprağı? kendinden vazgeçmeden sevebilirmisin başkasını? her insan aşkı tanımlar. çok az kişi yaşar.
aşkı dibine kadar yaşadığını bildiği için duygularına tedbir koymuş insandır. *
aşık iken hasar gördüğünü hisseden insandır. bu kişi de harun kolçaktır.
http://www.dailymotion.co...n-kolcak-korkuyorum_music

kurtar beni tanrım
içim yanıyor ona tutuluyorum
kurtar beni bilirsin
aşık olmak istemiyorum.(aşık olmaktan korkuyorum)

bir dönem bende çok eşlik ettim ama hiç bir şey değişmedi.
kendini avutan insan tipi.
Manitasız insan tipidir.
aşık olduğunda beceriksizleşiyordur. önce aşık edip sonra aşık olmak istiyordur. tabi bunlar hep laf...
(bkz: ilişkiden korkan insan)

(bkz: sevmekten korkan insan)
büyük konuşmaması gereken insandır.
Güzel bir aşk yaşamak için öyle söyleyip totem yapmış insan olabilir.
facebook'ta filmlerden kareler sayfasını beğenir ve durmaksızın can yücel şiiri paylaşır.
doğru kararı vermiş olan insandır.
göte giren şemsiye açılmıştır, götü yırtıp çıkarılmıştır ve tövbe edilmiştir. olay budur evlat.
(bkz: sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer)
Acıkmak istemiyorum diyen insandan pek farkı yoktur.
aşık olmak istemiyorum diyen insan dır.
amacı açık seçik bellidir, aşık olmak istemiyordur.
derin ask acisi cekmis insandir.
doğru bir karar almış kişi.
yanmıstır dili. güzel bir dille geçmişten kurtulması gerektiği nasıl ki beş parmağın beşinin bir olmadığı gibi her insanın aynı olmayacağı korkularını bi kenara bırakması gerekliliği anlatılmalıdır.
yanlış insana aşık olmuş kişidir.
"insan karar vererek aşık olmaz. Sadece bir bakar, olmuş." Kaybedenler Kulübü (2011)

kısacası karar vermekle olmuyor.
aşık olmal istiyorum dediginde asik olabiliyorsa asik olmamayi da becerebilir, hakkidir da.
isteğe bağlı olmadığı için sadece boşa konuşan insandır.