bugün

her an, en ciddi veya en saçma bir işi yaptığında, aklına onu getirdiğin an. hani bir işi saçma sapan yaptığında veya unuttuğunda, aşık mısın len denir ya, gerçi o aşık mısın len denildiğinde, genelde aşık olmadığın zamana denk gelir ama, o dedikleri gibi illa ki bir kere olursun.
hani bir de, tek bir mimiği bile hatrında kalır, o an dinlediğin müzikle, özdeştirirsin ya, bilirsin ki aşık olduğunu. bir çıkar gözetmeksizin, o an hoşlandığını anlarsın ya, o harika bir şeydir işte. ne olursa olsun, güzel bir şeydir. mantık aramak saçma zaten. bir insan, akıllı bir şekilde aşık olamaz ki. doğa gereği yani.
Şarkılar artık bir anlama kavuşmuşsa.
insan bi kıpır kıpır olur amnakoyum. Yaptığı işten zevk almaya başlar, aldığı nefes anlamlı gelir Velhasıl kelam inadına yaşar be aşık insan. Güzeldir aşk. Ama öyle ama böyle.
Bir de bunun artık aşık olmadığını anladığın anı var ki bu anın sevincini unutturur. Kabullenemezsin; yok ben onu seviyorum falan dersin, ama iş işten geçmiştir.
Sevgiliyle oturursun. O böyle konuşmaktadır. Sen de onu dinlersin. Dinlerken sevgili böyle bi basını kaldırıp 'ne oldu ?' Der. 'Öyle bi bakıyorsun ki utandım' der. Farkında bile değilsindir ama sen. Meğerse hayran hayran onu izliyormuşun da haberin Yok.

iste bu an.
Boku yediğini de anlaman gereken andır.
Karanlığın tam ortasında onun ışığını takip ettiğin an. Ama Sonra rüyadan uyanıyorsun ve karanlığa direnmeye gücün kalmıyor
Klişe olabilir ama harbiden kalbim ağzıma gelmişti.
ben anlamamıştım. arkadaşlar anlamıştı. yüzüm kızarıyormuş, elim ayağım titriyormuş, kendime çeki düzen veriyormuşum fln. sonra ne mi oldu ? o yüz kızarıklığı ile kaldım.
boku yedigini anladığın andır...
yağlı urganın çoktan boğazına geçmiş olduğu andır. geçmiş olsun. bak hormonların seni ne hale getirdi... şimdi uykusuz kal, iştahsızlık çek, ağla. sen bunları hak eden bir kölesin.
Aşk acısı çekeceğini anladığın andır. Aşık olduğun kişinin seni sevme ihtimali yoksa unutmaya çalışmak için hayatını bok edeceğini düşündüğün andır.
dolmuşa binip kaptan göte gelince haber edermisin dedirtir insana.
Onun bakışlarını üzerimde hissettiğinde benden huzurlusu olmayınca anladım ben bir de ona bakınca inanılmaz mutlu olduğumu farkedince hah dedim yedin ayvayı.
iş işten geçmiş olur derler genelde. geçmiş olsun salak salak gülmeye hazır olun.