bugün

bugün vuku bulmuş hadise. nedenini bilmiyorum ama bu 2 doktor aşı olmamışlar ve hayatlarını kaybetmişler.

https://www.evrensel.net/...deniyle-hayatini-kaybetti
cehalet nedir sorusunun canlı örneği.
cehaletin okumakla, okul bitirmekle, makam mevki yetki meslek sahibi olmakla alakası yoktur.
cehalet, aklı kullanmak ve muhakeme yeteneği ile alakalı bir durumdur.
cehalet, aklı devre dışı bırakmak-kullanmamak bir tercih olduğu için ve bundan doğacak zararı kötülüğü sadece bu tercihte bulunacak kişiler görecekse (benzetmek gerekirse; intihar gibi-ötenazi gibi) kişinin tercihine karışamayız.

üzüldüm mü?
tabi ki hayır!
insanların tercihini yargılamak ve sonucuna yas tutacak, moralimi bozacak kadar cahil değilim.

bu kış her yeri kapatmıştık, corona salgını olduğundan beri en kapsamlı uzun kapanma yaşamıştık, hatırlayın...
o zaman günlük vaka sayımız 60 bini geçmişti. salgın zirve yapmıştı.
şu an salgında zirve yaşamıyoruz ve 4. dalganın başındayız, vaka sayısı 15-20 bin.
ama 60 binli vakalarda olup dünya'da hindistan ile 1.lik yarışı yaptığımız zamanlarda ölen insan sayısı kadar şu an ölümleri yaşıyoruz.
daha az hasta daha çok ölüm.
virüs yeni varyant olarak daha öldürücü.
Bugün bir doktor daha aşı olmayarak hayatını kaybetmiş.
Allah rahmet eylesin ama böylelerine pek üzülemiyorum, bir nevi intiharı seçmişler.
yakından tanıdığım biri olmadıkça intihar edenlere üzülemiyorum. allah rahmet eylesin.
duyan da sanacak aşı olup da ölen yok. hayret bir şey.