bugün

büyüdüğüm gerçek sebebiyle aldığım risklerin en saçma olanlarının sebebidir.
(bkz: borca batmak)
ask bir kumar evet. Kendine karsi koyamadigin gibi, kaybetsende ve hala kaybetmeye devam etsende belki kazanirim umuduyla tekrar tekrar oynamak gibi.
(bkz: kumara tövbe etmek)
Realitedir. Bir nevi rulettir , toplu tabancada 5 mermi ile oynanan türündendir.
aşkın bi sike yaramaması.
her kumar gibi oynamayanın asla kazanamayacagı aşikardır. zira hayatın kendisi bir kumardır.
kazananın da kaybedenin de olmadığı bir durum.
her iki taraf kaybeder ya da kazanır çünkü aşkta.
her şeye kazanıp kaybetme iç güdüsü ile yaklaşan insan cümlesi.
aşk bir kumar olamaz olsa olsa satranç olur. o da olmaz tavla olur o da kumara girmez.
bilekte evet şansta lazımdır aşkta.
aşkın bir kumar olması için özel bir durum olması gerekir. mesela karşı taraf size aşık değilse o zaman onu kıskandırmak için yaptığınız herbir şaçmalık bir kumar örneğidir. mesela kıskandırmak için bir başkasını buldunuz başkasına kur yapmış bu çocukda ona aslıyor diyebilir böyle olursa terk edilirsiniz. ancak amacınıza ulaşadabilirsiniz yani sizin için mücadele verirken size bağlanadabilir. ben aşkı her zaman bir kumar olarak yaşamayı seçtim. çünkü mücadeleyi her zaman çok sevdim.
Hep mi yek?, hep mi yek? nidaları attıran kumardır.
aşk bir kumarsa o zaman mekancının kazanması gerekir. zira tüm kumarlarda sadece kahveci kazanır derler. ayrıca aşk demek acı demek, ayrılık demek, kavuşamamak demek olduğuna göre kahveci hangi şartlarda bu acıları çekecektir. cevabı basit oyuculardan parasını alamayacaktır. yani aşk kumarsa eğer ortada mutlaka parasını alamayan bir kahveci vardır. düz mantık. yemişim böyle aşkın ızdırabını
Diğer bi türü icin kumarın bir ask olması düşünülebilir.