bugün

sabah sabah radyoda dinlediğim muhtemelen bir araç reklamı fakat yarıldım arkadaş.

reklamın içeriğine yada ne marka olduğuna takılmadım sadece ses tonlarına acayip duygular yükledim. *
-aşkım kamyon gibisin.
+ne var yani sende kepçe gibisin.
sapık radyo programcıları geldi aklıma, hani kamyonculara özel programlar falan yapıyorlar...

- evet kamyoncu kardeşler takometrelerimiz 90'ı gösterirken canseverden geliyor...
radyolarda çıkan kredi yada lizing türü bir şeyin reklamı, aşkım kamyon gibini - ne var sende kepçe gibisin cevabından sonra hödö hödö lizing size kamyonda aldırır kepçede aldırır denmektedir.
hedef mecrası konusunda paradokslar yaşatan radyo reklamı. lan inşaat aracı kiralamak için leasing arayan adama espri de olsa aşk meşk ortamı üzerinden ulaşmaya çalışmak hangi akla hizmettir halen anlayamıyorum.
alem fm'de, nihat sırdar'ın sabah programı boyunca en az 2 kez yayınlanan reklam. bir diğeri için;

(bkz: bitlenen çocuğa böcek ilacı sıkmak)
tıra benzetmediğine şükretmek gerek.
araç reklamı değil, garanti leasing reklamıdır. Dünyanın en saçma reklamına adaydır fakat akıllarda kaldığı ve amacına ulaştığı da aşikardır.
- aşkım kamyon gibisin.
+ bi el at da devirelim be gülüm.
benim babam toyota gibi adamdısın reklam versiyonu.
(bkz: çıkarım senle her yola toyota)
+aşkım kamyon gibisin
-nasıl yani cemalettin?
+böyle arkana özlü sözler yazasım var
-çüş cemo çüş yani
+bu pek özlü olmadı ama madem istiyorsun
-ohaaaaaa
dev fatih gibi yani.