bugün

10 yıldır sevmeye sevilmeye aşıktım. hep birine aşık olucam mı acaba diye merak ederdim. aşk duygusuna inanırdım. sonradan insanlar girdi hayatıma. dün o aşk duygusunu her şeyi süpürdüler. biri aşık oldum deyince allah sabır versin deyip geçiyorum o kadar.
Aşk acısıdır o. Ask başka birşey sanki.
Aşka duyduğumuz aşkı göz önüne alınca nefret ile aşk arasındaki benzerlikler bağlamında mümkündür.

--spoiler--
Aşk bir nevrotiğin bir bakıma imgesel hale dönmesi, psikoza girmesidir. Karşındaki nesneyi hiç olmadığı bir şey olarak algılamaktır. aslında öznenin hiç tam olmamış eksiğini dolduracağını sandığı bir parçadır aşkın nesnesi. Fakat puzzle'da yerine koyacağımız bir parçanın şeklini dahil bilmiyorken onu arayamayız. Bu yüzden bize sunulan * ile onu doldururuz. Fakat hangi nesneyi koyarsak koyalım eksik dolmaz. Sanırım o nesne ilksel eksiğe giden pre-ilksel nesne olarak değerlendireceğimiz annemizin karnıdır. Nefes bile almaya gerek duymadığımız, cennettir.
--spoiler--

Bence bu hal güzeldir, psikotik kısmı bize çok farklı hissetirir, çünkü cennete girecekmiş gibi hissederiz. Fakat sonunda cennetin olmadığına dair kısım bizi daha derin nevroza sokar.