bugün

birini sevmek için o kişinin , aklında bütün kötü yönleri çıkarıp iyi yönlerini bularak sevme sanatıdır . aşka aşıktır sanatkar kişi , güzel yönlerini bulur karşındakinin ve gereksiz anlamlar yükler , karşı taraf taa ki bıkıp usanana kadar . karşında ki insanı sürekli olarak aşkla aldatır . sahte değildir hissiyatı anlayanadır .
orospuyum demiyor da, aşka aşığım denilebilir mesela.
(bkz: güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa)
Reddedilmeyle beraber, aska asik olmanin verdigi hazzin gereksiz yere uzamasi ve bi yerden sonra takinti, ozguvensizlik hatta psikolojik tramvadan intihara kadar uzayabilecek olan, melek gorunummlu seytani ruh halidir.
karşı cinse duygusal değil sadece kendini tatmin etmek, onu tavlamak için yapılan ego.Genelde bu kişiler başta çıkaran taraf olurlar ve hayal kırıklığına uğratırlar onu seven insanı. onların için önemli olan aşık olup karşılık beklemekten ziyade onu tavlayıp ben bunu başardım demektir. bu kişiler erkekte olabilir kadında.
Aşk hepimizin tarifini bulmak için uğraştığı o güzel duygunun hissedilmesi için birine ihtiyacı olmadığını anlayıp, kişileri değil aşkın ta kendisini sevmektir. Sizin sevgi biçiminize karışacak ve sizi üzecek kimse yoktur. Abartırsanız hayatınızı aşka aşık yanlız biri olarak geçirebilirsiniz. Ama aşka aşık olmak hissedebileceğiniz en güzel aşktır. işte ben bu yüzden aşka aşığım.
(img:#470136)
o heyecanı yeniden yaşamak istemektir. hakikaten aşk insanın başına gelebilecek en güzel duygudur ve maalesef ki gelip geçicidir. bu yüzden ki hep yeniden aşık olmak ister insan.
terazi burcu kadınını anlatır. *
Aşık olunca hevesi biten aşkı yaşamadan seven kişidir.
(bkz: sevmeyi beceremedim becermeyi sevdim)
Sanırım benim yapmış olduğum eylemdir.
Terazi burçlarının yaptıklarıdır. Hadi biz bizeyiz şurda hanımlar ya.
Aşık olduğunda hissetigin duyguların hoşuna gitmesi ve tekrar hissetmek isteme duygusudur.
O zaman ben aşık değil, aşka aşığım

Dostun dizinin dibini bilmem, başka aşığım

Muradım hak olana amade olmak

Ne saraya nede köşke aşığım
Akla, büyük şair hakan ilhan kurt'un şu dizelerini getirmiştir.

"...Yüzüme bir kez dokun, gör nasıl birisiyim?
Aşk'a aşıkken bile memleket delisiyim!..."

Ayrıca güzel bir şarkıdır. Ahmet şafak memleket delisi.
Sanırım Mevlana ve Şems'in yaşadığı olaydır ve ilahi aşkta mümkün olabilir.
Sanırım bu benim aşık olmasam bile aşk acısı çekip müzikler ile triplere girerim hoşuma da gidiyor aşkın acısı .
bir aşka aşık olana aşık olmak değildir.
Bizi bu hale kapitalizm getirdi. Bütün dizilerde filmlerde kliplerde herkes aşık herkes mutlu. Oysa aşk insanı korkutan da bir şeydir.
Melankoliyi seviyorum diye ben aşkı seviyorum galiba. Çok sevilince, her şey yolunda gidince bu yüzden kaçıyorum. Normal insan seviyesine çıkmaya başladım ama yavaş yavaş, düzeleceğiz.