bugün

aşkın bile bile tutsaklık olduğunu gösteren cümle.
(bkz: böyle tanımı sikeyim)
aynen öyle.
Özgürlük, köleliktir. O halde aslında tutsak olmayan köledir, tutsaktır. Aşk bile bile özgürlüktür.
aşık olup acı çekeceğime nezne olup burnumu çekerim daha iyi...
aşk sevdiğinde bir tutsaklıktır en güzel şey olsa gerek , hayatta herkese nasip olmuyor malesef...
karamsar bir düşüncedir. aşkın tutsaklık olduğunu söylüyor yani birine bağımlı olmanın kötü bir şey olduğunu ima ediyor*. gezelim,takılalım,yiyelim,içelim ama birbirimize aşık olmayalım tutsak olmayalım. serbest ilişkiler için ideal bir kalıp olabilir. Ama ciddi düşünenler için saçma bir cümle. burada romantizm de göremiyorum optimistler eğer karamsarsın diyecekse bu cümle iyi niyetle kurulmuş bir cümle değil ne yazık ki.
adının aklıma gelmediği bir reklam filmi sloganıdır.
sonunda buldum.

hep düşünürüm nerden kaldı aklımda diye.

parfüm markası olan privacy'Nin 2003 tr reklamı.

https://www.youtube.com/watch?v=QiLuNZ-PzlU hatun ölünesi güzellikte o ayrı.
Parfüm markası sloganı olarak ilk duyduğum günden beri üzerine düşündüğüm ifadededir.

insan tutsak olduğunu biliyorsa neden bu tutsakliktan kurtulmaz ya da kurtulmak istemez.

Ben sende tutuklu kaldım ifadesinden daha farklı bir durum var burada. Sanki Stockholm Sendromu gibi ama adını da tam koyamiyorum.
insan bir yerden sonra kendini sınırlaması gerektiğini düşündüğü için söylenen bile sözdür kişiye göre değişir.
sizin için "o" olan doğru kişiye aşıksanız, bütün özgürlüklerden daha tatlı, daha anlamlı, geri kalan herkese ve herşeye karşı sizi daha özgür kılabilecek ama onlara anlatamayacağınız tutsaklıktır.
aşk...Küçük kafalara cinnet, büyük sezişlere ölümsüzlük müjdeleyen ad...
aşk, ışıktır... aşk, vermek, karşılıksız vermek, karşılığında kendini kaybetmek ve bu kaybetmekte tarifsiz olan benini bulmaktır...
aşkı bilmek lazım; bilmek başka, bildiğini sandığını bilmek başka!...

salih mirzabeyoğlu - tilki günlüğü 2
çok doğru bir söz. aynen öyle.