bugün

aşk acısına düşen bünyenin etrafındaki herkesi soktuğu kategori.. marvin misali, "benden başka kimse beni anlayamaz, şu koca dünyada tek başıma dolanıyorum, insanlar çok mutlu oysa ki.." şeklindeki paranoyak düşüncelerin çekilen acı sona erene kadar devam etmesinden de anlaşılabilen bişey.. herkesin yaşadığı şeyi, yine herkesin kendine özel olarak görmesi ne garip değil mi sözlük?

aslında düşünmeden de edemez insan evladı; bu acıyı gerçekten hiç yaşamayan var mıdır? hiç aşık olmamış/olamamış ya da istediği her şeye ulaşmış bir insan.. var mıdır sözlük? yoktur değil mi? olsa nasıl olurdu acaba?
hayatı yarım yaşamış olmaktır.
aşk acı vermezse aşk olmaz zaten..
o aciyi tatmak belki hayatinizdan yada sizden birseyleri alip götürür, ama tatmamak da bi o kadar büyük kayiptir. Bir kere geliyorsak dünyaya, hayatin bütün renklerine boyanabilmelidir insan. ***ayrica acinin mükafati büyümektir.
yok böyle bişey dediğim hadise. ben aşk acısı çekmedim diyen insanın ben askerde hiç dayak yemedim diyen insandan zerre farkı yoktur.
aşk=Acıya Şikayetsiz Katlanmak olduğuna göre aşk acısı çekmemiş insan aşık olmamış insandır.
(bkz: nereden sevdim o zalimi)
tek kelimeyle yalan.
bitmeyen aşk yoktur(istisnalar kaideyi bozmaz)
bitince acı vermeyen aşk yoktur.
ilişkiyi önce kalbinde sonra beyninde en son dilinde bitiren insanın rahatlığıdır.
a$kın en güzel kısmıdır belki de acısını çekmek. a$kla beraber girilmi$ sürrealist bir dünyanın sona erdiğini farketmek, bir anda gerçeklerin içine dalmak, bir anda var olduğunu, ve zamanın çok çabuk geçtiğini farketmek.. hiç bir zaman durmayan hayatın arkasından apar topar ko$u$turmak.. ko$arken elinizdekiler dü$er, pes etmeye yakınken belki yine "o" gelir ve dü$ürdüklerinizi almak için size yardım eder, elinizden tutar, sizi kaldırır.. belki de kaldırmaz, ve o zaman bacağınızda olu$an ürik asidi yok sayarmı$çasına ko$maya devam edersiniz. topallarsınız, ayağınızı burkarsınız, gözünüzden ya$lar akmaya ba$lar ama treni yakalamak zorundasınızdır, çünkü zaten yeterince gecikmi$sinizdir.. acı ilüzyon değil gerçektir.. her canlı a$k acısını tadacaktır..
acun abimizin olası bir reklamı;

acun: aşk acısı çekiyormusun dayı?
dayı: çekmiyor ya a.k. nerde bu baz istasyonu.
aşk yaşamayan için gayet muhtemel bir olaydır. aşk yaşamayan yarımdır, eksiktir, o ayrı.
her aşık olunan karşı cinsin şahsa yüz vermiş olma durumudur.
hayatta aşk'ın tadına bakmamış ve aşktan yoksun yaşamış olmak.
(bkz: ot gibi yaşamak)
aşk acısı çekmemek onu hergün görüp ona seni seviyorum diyememeyi yaşamamaktır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar