bugün

şapırdatan kişinin kaşığı ağzına sokup tabağı kafasında kırma hissi oluşturur.
kilo vermenize yardımcı olur. yemeklerden tiksinip masadan hemen kalkabilirsiniz.
Mümkün olmayan eylem. Bahane bulup masadan kalkip gidilmeli.
(bkz: sus sus)
şapırdatan kişinin dişlerini tek tek sökme ve malum yerine sokma isteği uyandırır.
sabır ister. her babayiğidin harcı değildir.
aynen böyle oluyorum.

görsel
O ses büyür büyür büyür büyür büyür . içinde çığlıklar atarsın.
görsel
zayıflama tekniğidir. öyle bir tiksindirirki o kişi olmasa bile normal bir zamanda yemek yerken o an aklınıza gelir kaşığı bırakırsınız ve diyete girmiş gibi olursunuz. allah muhafaza.
valla kalkar giderim. çekilecek işkence değil.

edit: babam yapınca doydum der kalkarım. o kalkınca gider bi ara ben yerim.
istahi keser.

Ve suratina kusmaya cok az kaldi. Geldi gelecek.
görsel
Neyse sakin olup kibarca uyarın.
Sinir yıpratır.

Uyku sersemi sofraya oturup babası şapırtılı şapırtılı yemek yerken bir anda dayanamayıp ağlamaya başlayan kuzenimi gördükten sonra daha net diyebilirim: sinir yıpratır, kesin bilgi yayalım.
Sinir bozucudur, çatalı alıp ağzını şapırdatanın küçük diline kadar sokma isteği uyandırır.
yemek zorundaysam ağlamamla sonuçlanacak olay. çok ağladım.
En çok nefret ettiğim durumdur. Karşımdaki insana gerekirse Çin işkencesi uygulayabilirim.
en iğrenç eylem her gün yaşıyorum.

(bkz: abim)
Şapa şupada sesleri kulak felci geçirten ekşın.
ne kadar sabırlı olursan ol * gelir.
Aile terbiyesi, sosyal görgü gibi herşeyin şapırdatırken arada gözüme takılan yarı çiğnenmiş yemeklerle küle döndüğü andır. Çatal fırlatmak, ağzının ortasına 4 parmakla vurmak caizir.
karşılıklı şapırdatılıyorsa fark edilmez.
görsel
yemek tabağını ağzına tıkasın gelir. böyle insanların.
uzakdoğu ülkelerinde en sevilen olaydır. Efendim neymiş ağız şapırdatınca bu yemeği beğendiğin anlamına geliyormuş. Şapırdatmazsan saygısızlık sayılıyormuş. Adamlar öküzlüğe bile kılıf uydurmuşlar biz de burda oturmuş anlatıyoruz.