bugün

anneanne inanışıdır, gündelik hayatımızı etkileyen bu inanış başta kur-an la sınırlıyken şimdilerde tüm kitapları kapsamaktadır, tuvalet için ya da çay demlemek için kalkacak olursunuz hemen anneanne uyarır ordan ,kapat kitabı sonra git işine, hayır okusun da adam olsun ibibik ,okusaydı zamanında, bilirdi yanlış yolda olduğunu ,şimdi okusun belki tövbe eder yola gelir, aklı başına gelir, azcık bilgilenir, hiç olmadı alim düşmanımız olur.
şeytan'nın yazılıda yardım etme ihtimalini düşündüren aile büyüğü kaynaklı bilgidir.
(bkz: neden satanist oldum)
ardından,
(bkz: neden sınıfta kaldım)
ve nihayetinde,
(bkz: yılda on kere şeytan taşlamaya gitmek)
(bkz: acik birakilan sozlugu seytanlarin okumasi)
(bkz: açık bırakılan üyeliğe şeytan nın girmesi)
kucukken babaannem tarafından bana soylenilen benim de seytanın kur an okuması kotu bir sey mi sorumla babaannemin dumur oldugu olay.(ben hatırlamıyorum babaannem anlattı).
şeytanın her kitabı okumadığını bilmeyen insan düşüncesi.

edit-ül alâ: şimdi söyledi, stephen king ve agatha christie romanları favorisiymiş. bir de destur çekmemizden rahatsızmış.
rica ediyor, ne çekerseniz çekin ama destur çekmeyin diyor.
yetkililere seslendi sayemde.

edit-ül husr: aha avukatı geldi.
inanılması güç bir olay. inat olsun diye luciferle taşak geçen bir karikatür dergisini açık bırakabiliriz.

(bkz: Klozetin kapağını kapat şeytan sıçmasın)

dumur düzenlemesi: O değil de 'şeytanlar' okuyor. Şeytanda olsak hem eğlenelim hem öğrenelim.

(bkz: toplu terapi)
"açık kalan göte şeytan girmesi" yav birden çok serbest çağrıştı be. ilginç kadın şu babaannem.
(bkz: oku adam ol baban gibi iblis olma)
değişik bir hurafedir. küçükken de bana camiye gittiğimde eğer safları sık tutmazsan şeytan araya girer namaz kılar derlerdi. bende ulan ne güzel işte şeytana ibadet ettiriyoz ozaman niye karşı çıkıyolarki diye düşünürdüm. demekki şeytanın boşlukları doldurmakta üstüne yok.
(bkz: fırsatçı şeytan)