bugün

Ne sandınız?! ülkemizde dağ da yok... diye devam edilecek söz.
başbakanının kendisine muhalif olan halkını vatandaştan saymamasına benzer bir algı ile devlet bakanımız da açlık sınırının altında yaşayan milyonlarca vatandaşını algılamıyor ve bu sebeble vatandaş algıladığı godaman sınıfın haline bakıp, türkiye yi refah içinde semirilen bir malum hayvan ahırına benzetiyor olabilir ama yanıldığını bilmesini isterim.
gözlerini, kulaklarını, aklını ve algılarını açıp, kafasını bakanlık penceresinden dışarıya uzatması bile algısının düzelmesi için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
fakat yanılıyorum çünkü bakanlık koridorları bile açlık sınırının altında maaş alan memurları ile dolu.
istatiksel verilere göre bile doğru olması mümkün olmayan söylemdir. eğer ki cümle, "türkiye açlık sınırında bir ülke değildir" olsaydı doğru kabul edilebilirdi. ülkemizde birden zenginleşen, yeni hükümetimizle beraber, kişiler açlık sınırını yukarılara çekmektedir. bu demek değildir ki ülkemizde açlık sınırında yaşayan insan yok. yalan kısacası. külliyen yalan. ve bu yalanı doğrulamak için sokağa çıkmanız veya haberlerden haberdar olmanız yeterlidir.
bakın şimdi, şöyle bir önerme yapalım. 4 kişilık bir aile hergün herbiri hiçbirşey yemesin sadece ekmek yesin ve üç öğün yemek yediklerini varsayalım. her öğünde bir kişi yarım ekmek yese bu günde toplam aile bireylerinin yediği ekmek sayısını altı yapar. ekmek 1 lira yani günde 6 ekmek yiyen bir ailenin aylık masrafı 180 tl e bide bu adamlar yaşam için temel gereksinimlerinden birisi olan su tüketimi yapmak zorunda hem yaşamını devam ettirebilmesi için hemde kuru kuru gitmez şimdi o ekmek. onuda ele alalım her biri günde yarım litre su içse buda günde 2 litre suya denk gelir. oda günde 2 tl ettimi aylık sana 60 tl yani sadece ekmek ve suyla beslense bir aile, o bile aylık 240 tl ye denk geliyor. asgari ücret ne kadar bü ülkede 629,96 lira. e şimdi bu aile faturamı ödesin geri kalanla, kiradaysa kiramı versin yoksa eğitimemi harcasın, diğer ihtiyaçları saymıyorum bile. ortada bu gerçekler varken birileri çıkıyor hebele şebele konuşuyor. onlar hangi dünyada yaşıyorlar bilinmez ama onlara sadece ekmek ve su diyorum.
bu sınır kapısı nerde bilmiyorum ama millet eve ekmek götürürken aş götürürken tüm sınırları zorluyor.
doğru olabilir. çoğunluğu sınırın çok çok altındadır, sınır onlara uzaktır. yani çalışmayan adam açlık sınırında bile olamaz dimi, büyüksün bakanım.
eğer ülkemizdeki açlık sınırı 871 tl ise ki bu böyledir, bu maaş ile evini geçindirmeye çalışan insanları görmezden gelen;

daha vahimi ise; o zaman bu maaş altında kalan binlerce insanların varlığı bile yok sayılmaktadır ki bu haber de sözümona bir ülke bakanının acınası açıklamasıdır.
"allah herkesin rızkını verir" mantığıyla hareket edip vatandaşı takmayan siyasetçi söylemi.
zamanında süleyman dermirel'in "türkiye'de sokakta yaşayan insan yok" diyebilmesi ile eş tutulabilecek açıklamadır. ya sayın bakanın kendi memleketinden haberi yoktur, ya da milleti enayi yerine koymak hoşuna gidiyor.
eğer vatandaş saydığı kişiler, kendisine oy verip yakın olan ve cemaatten olanlar ise, doğru önermedir ki bu hükumet geri kalan kısmı vatandaştan saymamaktadır.
doğrudur. sınırda kimse yoktur. sınırın üstündekiler vardır birde altında olanlar ki bu altında olanlar azımsanamayacak kadar çoktur.
henüz açlık sınırına bile ulaşamadığımız aç olduğumuz gerçeğini gözler önüne seren durumdur. devlet bakanımız kendi çevresine bakarak yorum yapmıştır.
bu sözlere kanıp oy verecek enayiler olduktan sonra daha çok sallarlar.
ali babacan, baba adam harbiden. dalgasını çok güzel geçiyor. ulan aylık bi gelirim yok, okulum yok, ben askere gidecem cepte beş kuruş para yok. ve şu an acayip açım.
cok ıyı sevdım ben bunu. hepımız buzlu bademle yasamıyor muyuz gencler zaten.
sanırım sınırdakilerin hepsi açlıktan öldü ki , bakan böyle bir açıklama yapmıştır . nerden bakıyorsa kendileri saygılarımla .
ben açım, karnımı doyuran yok.
gel de ciddiye alıp cevap ver !

asgari maaş ile geçinenler ne sınırında oluyor peki ? açlık sınırının altında yaşayan milyonlarca insan vardır bu ülkede.

(#12185375)
açlık sınırında vatandaş yoktur hepsi sınırın altındadır.
(bkz: ben nerdeyim amınakoyim)
sanırım açlık sınırına ulaşamadan öldüğü düşünülen kayıp vatadanşlar düşünülerek saptama yapan devlet başkanıdır.
komik adamdır.elimizde bu versiyonun değişik biçimleri vardır.
-sağlık bakanı recep akdağ-engelli bir vatandaşımızın isteğine ''Gözlerin görmediği halde iş verdik'' diyerekden ne kadar yürekten işini yaptığını ve halkına saygı duyduğunu kanıtlamışdır.
-tarım ve köy işleri bakanı mehdi eker ona ulaşmaya çalışan genç için ''“Artistlik yapma, sesini yükseltme'' diye çıkıştı ve bizi şaşırtmadı.
daha öncede recep akdağ obeziteyi azaltmak için ''obez değil,şişko diyelim'' gibi bir kampanya başlatmıştı.
-beşir atalay beyfendide türkiyenin basını ABD'den özgürdür demişti.sonrasında ABDde içeride bulunan gazeteci olmadığını duyunca çaktırmadan kameralardan kaçmıştı.

daha çok varda bi sike yaramıcak yine akpli genç okuyacak CHP ne yaptı bu ülkeye duble yol yaptık diyecek.apo ile randevulaşıyor hükümetiniz duble yollar nerenize girsin bilemedim.

not.lanet olası notu yazmak zorundayım chpli yada mhpli değilim.parti sempatizanı değilim.
''Nasıl olsa yalanları yiyenler çok var, söyle gitsin.'' diyorlar, kişi başına düşen milli gelirin 10 bin doların üstüne çıktığını söylüyorlar, yoksa gözlerimizde bir sorun mu var ?
sınırın altında vatandaşımız var anlamına gelen politik cümle.
olsun bunada şükür diyen şakirtlerimiz var bizim onlar oy veriyor nasıl olsa geberin mına goim.
(bkz: yalan)