bugün

görsel
onun için metris'in önünde durup hasretini yerlere vuran insanlar vardır. hastahane cezaevi'nin anlaşmalı hastahane'si olduğundan hastahane seçme şansıda yoktur. önümüzdeki günler neye gebe kalır bilinmez. klişe olarak da 'önümüzdeki maçlara bakacağız'dediği rivayet edilir.
şu aralar serkan is my girl ile ağzıma dolandı kerata *
klübün gelirlerini sprotif başarılarla yükseltmeyi denemek yerine her zaman paralı başkanlara güvenmeyi tercih eden FB yönetim kuruluna ve taraftarlarına tarihi bir ders veren başkandır.

neyse ki parayı basanın başkanlık kontuğuna geçemediği, kuralları olan ve geleneklerine bağlı bir klübün taraftarıyım da şike olaylarına dışarıdan bakabiliyorum.
fenerbahçeye çok şeyler katmış insan.
şike ile özdeşleşen isim.
maske takıp sahalara daldığınız başkanınızın kim olduğunu bir haftada unuttunuz bakıyoruz. unutmayın diyelim size, siz unutsanız biz size hatırlatırız merak etmeyin.

şimdi yalan diyeceksiniz, yapmamıştır diyeceksiniz.

ulan hepsi mi yalan? bu zamana kadar çıkan haberlerin hepsi mi yalan? bir tane dahi doğru yok mu? kendinizi kandırmayı bırakın artık.

--spoiler--
f.bahçe başkanı aziz yıldırım'ın liderliğinde şike yapmak amacıyla oluşturulduğu iddia edilen "suç örgütünün" şike faaliyetlerinde spor medyasındaki bazı gazetecileri kendi menfaatleri doğrultusunda kullandıkları, yönlendirdikleri iddia edildi. bu örgütün özellikle hürriyet gazetesi eski spor yazarı sinan engin, akşam gazetesi spor yazarı alaattin metin, sporx genel yayın yönetmeni tahir kum, f.bahçeli yorumcu ercan saatçi'nin de aralarında bulunduğu bazı gazeteci ve yorumcuları kendi amaçları doğrultusunda yönlendirmeye ve haber yaptırmaya çalıştığı ileri sürüldü.

'senin kardeşin yaptirir işte'

sinan engin'in, fenerbahçe başkanı aziz yıldırım'ın yönlendirmesiyle 22 mayıs 2011 tarihinde sivasspor-fenerbahçe maçında trabzonspor taraftarlarının fener formalarıyla sahayagireceği ve fenerbahçe'nin hükmen yenilmesini sağlayacağına ilişkin bir haber yaptırması, polisin teknik takibine takıldı. 20 mayıs 2011 saat 12.40'ta sinan engin'in aziz yıldırım'ı '05.. ...1903 ' numaralı cep telefonundan aradığı tespit edildi. -
sinan engin:verdim gördün değil mi... felaket manşet yaptırdım. bi de bütün trabzonlular falan mehmet aslan diyor ki 'baba' diyor 'mail yağmuruna tuttular. telefon... felaket' dedi. 'küfür ediyorlar' dedi. -
aziz yıldırım: bakarım, okurum. sağol. eline sağlık teşekkürler.
- sinan engin: senin kardeşin yaptırır işte.

mosturoğlu'ndan ismarlama emenike haberi

fenerbahçe asbaşkanı şekip mosturoğlu'nun, 25 mayıs 2011 günü saat 14.00 sıralarında, 'sporx genel yayın yönetmeni' tahir kum'u arayarak, "g.saray emenike ile her konuda anlaşti. karabük ile her konuda anlaştı" diye asparagas haber yapmasını istediği polisin teknik takibiyle işte böyle tespit edildi:
şekip mosturoğlu: bana bir iyilik yapman lazım. 'galatasaray emeni̇ke i̇le her konuda anlaşti' diye haber yapabilir misin? emenike ile ilgili karabük ile her konuda anlaştı diye... -
tahir kum: he. fenerbahçe'ye gün sayıyor. zamanlama kötü oldu. -
şekip mosturoğlu: çalım desen. adnan öztürk ve ali gürsoy şeyle emenike ile ilgili karabük ile her konuda anlaştı. -
tahir kum: ali ve adnan. var mı öyle bir görüşme ? şey yapma...
- şekip mosturoğlu: yok, öyle bi̇r şey yok. büroya geçeyim anlatacaklarım var sana anlatırım.
- tahir kum: bak sezer'i ntv spor alt yazı geçiyor.
- şekip mosturoğlu: hiçbir şey yok sezer ile ilgili.

aziz yildirim, alaattin metin'e 'colin kazim' haberi yaptiriyor

fenerbahçe başkanı aziz yıldırım'ın, galatasaray-trabzon maçından 3 gün önce galatasaray aleyhine haber yaptırmak için akşam gazetesi yazarı alaattin metin'i cep telefonundan arayarak, galatasaraylı colin kazım'ın, takım arkadaşlarına trabzon'a karşı iyi oynamamalarını söylediği şeklinde haber yaptırmak istediği tespit edildi. aziz yıldırım'ın, 7 nisan 2011 günü 12.00 sıralarında alaattin metin'i cep telefonundan aradığı polisin teknik takibine takıldı:
-aziz yıldırım: şu şeyi yazsana ya bu kazım'ın şey yaptığını, sağda solda oyuncularla konuştuğunu ettiğini yaz. trabzon'a karşı iyi oynamayacaklarını söylediğini yaz şunları tamam mı?
- alaattin metin: yazayım.
- aziz yıldırım: bu i...e o kaleciye şeye ufuk'la aydın'a söylüyormuş. bunlara diyormuş oynamayalım falan diye. yazin bakalim bi̇r patlasin bakalim ne yapacaklar!
- alaattin metin: şimdi yazarım ben yazarım
- aziz yıldırım: oyuncuların bir kısmının kafasına bunu sokmaya çalıştıkların

http://www.fotomac.com.tr.../sikede-asparagas-depremi
--spoiler--
suç amaçlı örgüt kurmaktan içerde olan ve tutuklu yargılanan iş adamıdır.

fenerbahçe cumhuriyeti adı altında, devleti bölme ve halkı kutuplara ayırma çabaları yüzünden ergenekonla davası birleştirmelidir.*
türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi yöneticisi ve başkanıdır bunu bilirim bunu söylerim.
iyi bir başkan, kötü bir insandır.
(bkz: devrik lider)

yada devvik lider.
mustafa islamoğlu'nun spor dünyasındaki karşılığı.
(bkz: metris kabe değil)
tüzük gereği 2 ay sonra fenerbahçe başkanlığından ihraç edilecek kişi.
olaylar nereye bağlanırsa bağlansın ve sonucu ne olursa olsun zaten başkanlık yapmayacak olan adamdır.
memleket gündemine oturmuş olan şekerinden uzun süredir dakika ve skor alamadığımız insan.
bence eski eşinin bedduası tutanlardan.
haftalardır fener şikeyle ortalığı karıştırınca federasyon ağzını açıp tek kötü laf etmez. ama başka takımlar ifade bile verse, hemen kupa alınır diye laflar savrulur. herkes destekçisidir aziz yıldırım'ın. sebebi ise şu telefon konuşmasında aydınlanır.

"ben ulan başbakana gittim de o mahmut'un seçiminde. adam bana iki tane şey söyledi. 'kimi istiyorsan onu söyle' dedi. 'mehmet ali aydınlar mı olsun olsun, mahmut mu' dedi"

http://haber.gazetevatan.com/Haber/393799/1/Gundem
mustafa kemal atatürk'ün takımının son başkanı.

chp'nin başkanı da kemal kılıçdaroğlu.

bir siyasi hareket her kulvarda mı mağlup olur?

atatürk'ün hakettiği siz miydiniz?
yine hastaneye kaldırılmış. çay sırasında beklerken tansiyonu düştü heralde.
hastaneye kaldırılmıştır,kalbindeki sorun nedeni ile.
çok fena komploya kurban giden adam.
birileri bunu içeri tıkmak için -nedense artık bilemiyorum- onlarca delil uydurmuş, sanki -töbe haşa bismillah- şike yapmış gibi göstermiş.
yazıklar olsun türkiye cumhuriyeti'ne. fenerbahçe cumhuriyeti'ne yaptığına bak hele sen.
çok güçlenen,güçlendikçe bazılarını endişelendiren fb.kulubünün başkanı.
hapishaneye girip de tüm sağlık sorunlarından kurtulan tek isim. neredeyse her hafta başka bir hastanede başka bir sebepten tedavi görmektedir. önümüzdeki hafta için gastrolojiden randevu istenmişse şaşırmam vesselam.
boy gösteren tutuklama resmini sızdıranlar, kul hakkı yemiştir. bir insanın onuruyla bu kadar oynayamazsınız. gün gelir aynısını size yaparlar.

edit: monşer olsaydı içerde kalmazdı.