bugün

aziz yıldırım'ın bütün taraftarların hangi renge ait olursa olsun manevi babası olmasıdır. ağırbaşlı dediği dedik sorumluluk sahibi ve tuttuğu sözleri yerine getiren bir baba figürü sergilediğinden, herkesin içten içe sevdiği keşke bizim takımımızın başkanı olsun dediği ama bunu bir türlü kendine ifade edemediği ve çoğu zaman bunu negatif şekilde yansıttığı durumdur.
40 yıllık fenerbahçeli babamın uefa kupası'nı aldığı zaman galatasaray nasıl ağladığını gördüm. bu adam ise "uefa kupası" tesadüf deyip tu kaka etiketi vurmaya çalışmıştı bu kupaya. kim kimin babası, anlamadım?
"özellikle tuttuğu sözleri yerine getiren baba figürü" cümlesiyle zoraki katılacağım tezdir.

aziz yıldırım başkanlık seçiminde; "3 sene üst üste şampiyonluk, bu süreçte bir türkiye kupası ve avrupa'da en az yarı finalin sözünü veriyorum" demişti. bu sözün üzerine 1,5 yıl geçti. geçen sene lig ve kupayı alamadı avrupa'ya 2. turda veda etti. bu sezon lig'de liderle 9 puan fark var, türkiye kupası'nda işi allaha kaldı, avrupa'ya önelemede elendi.

gerçektende sözünü tutuyor la. delikanlı adam.
bir insanın özünde iyi olması onun kaliteli yönetici olduğunu göstermiyor. fenerbahçe klübüne ve türk futboluna katkıları mutlaka vardır ama antipatik olması tüm iyiliklerini gözlerden siler.

evet bu yönetici uefa kupasına tesadüf dedi ama normal olarak bile hâlen türkiye kupasını kazanamadı. baba lafı ise yaşına hürmetten olabilir fakat ben hürmet etmiyorum. gerçi ben değil bazı fenerbahçe taraftarları bile etmediğine şahidim.
Pavalı köpeklevin de babası mıdır dedirten önerme.
(bkz: ybsg)