bugün

izmir halkını kandıran belediye başkanıdır.

3 büyük il içersinde en ucuz suyu bir veriyoruz diyip türkiye'nin en pahalı atıksu bedelini alan belediye başkanı.
izmir'in başına gelen en kötü şey.
saygıda kusur etmediğini bir tek aliağa sınırları içinde göremediğimiz belediye başkanı.

hakkı olan eshot otobüsünü isteyen vatandaşa " ben dediklerinizi anladım vatandaş olarak hakkını araman çok doğal ama sürekli aynı şeyleri tekrar edip durmayın geri zekalı değilim" şeklinde cevap veren çok saygılı, izsu tarafından koca ilçeyi cezalandıran anlayışa sahip sözde solcu. sorsan sevgi kelebeği evet ama sadece konak ve çevresinde.
türkiye'nin en iyi belediye başkanı olmayabilir ama türkiye'nin en iyi niyetli belediye başkanlarından biri olduğu kesin. başıma bir şey gelmeyecekse bir izmirli olarak kendisinin belediye başkanlığını beğeniyorum. rahmetli piriştina'nın vefatı üzerine aniden belediye başkanı oldu ve 2004'ten beri belediye başkanlığını sürdürüyor. izmir büyükşehir belediyesi çalışmıyor, iş yapmıyor diyenlerin aksine aziz kocaoğlu döneminde izmir'e birçok kalıcı eser kazandırıldı.

tcdd ile ortaklık yaparak izban gibi türkiye'nin en büyük kent içi raylı sistemi hizmete sokuldu. ortaklık protokolü gereği ibb bu raylı sistemde yer alan tüm istasyonları, karayolu alt ve üst geçitlerini inşa etti ve izban'da çalışacak tren vagonlarını satın aldı. bu hat yakın zamanda torbalı'ya kadar gidecek ve 110 kilometrelik devasa bir raylı sistem izmir'de yaşayanların hizmetinde olacak.

izmir metrosu batıda üçkuyular'a, doğuda ise evka 3'e kadar uzatıldı. aziz kocaoğlu'nun 10 kilometre devraldığı izmir metrosu şuan 20 kilometre hat ile izmirlilere hizmet veriyor. yakında batıda narlıdere, doğuda ise bornova merkez'e kadar uzatılacak ve izmir metrosu yaklaşık 30 kilometreyi bulacak. izmir metrosu için birçok yeni tren vagonları da alındı. hatta artan ihtiyacı karşılamak amacıyla 85 vagon daha alınacak. evet üçkuyular metro inşaatı çok uzun sürdü, çok aksilik çıktı ancak eninde sonunda bitti ve şimdi harika bir sistem oldu.

güzelyalı'da türkiye'nin en nitelikli kültür ve sanat merkezi olan ahmed adnan saygun sanat merkezi inşa edildi, mimarisi görmeye değer. her hafta dünyaca ünlü sanatçılar geliyor ve konser veriyor. keza alsancak'taki tarihi havagazı fabrikası restore edildi ve harika bir kültür merkezi haline geldi. orada da birçok etkinlik düzenleniyor sürekli. bunlar kent için önemli mimari dokular.

sasalı'da harika bir doğal yaşam parkı açıldı. hayvanat bahçesi demeye dilim varmıyor çünkü hayvanat bahçesinden çok daha geniş kapsamlı ve büyük yaklaşık 400 dönümlük bir alan. her hayvan kendi iklim şartlarında yaşıyor, örneğin çöl hayvanları çöl ikliminde yaşıyor, yapay yaşam alanlarında. görmeye, gezmeye değer bir yer. bu da çok önemli bir proje, şehir demek beton demek değildir.

balçova'da izmir'in simgesi haline gelmiş teleferik tesisleri uzun süredir kapalıydı. izmir büyükşehir belediyesi tarafından yıkılarak sıfırdan inşa edildi ve şuan test sürüşleri yapılıyor, yakında açılacak. eskisinden çok daha modern, teknolojik ve büyük bir teleferik sistemi oldu. turizm için önemli bir proje.

kültürpark'taki fuar hollerinin yetersiz olması nedeniyle gaziemir'de çok güzel bir mimari projeyle yeni fuar alanı inşa ediliyor. önümüzdeki aylarda açılacak ve açılmasıyla izmir fuarcılığı çok daha ivme kazanacak. bir belediyenin kendi özkaynaklarıyla inşa ettiği tek fuar alanı burası. izmir ekonomisi ve fuarcılığı için çok önemli.

ayavukla kilisesi, emir sultan türbesi, beith-hilel sinagogu, doğanlar kilisesi, tarihi evler, köşkler gibi birçok tarihi eser din, inanç ayrımı yapmadan restore edildi ve kente kazandırıldı. keza dünyanın kent içindeki en büyük agorası olan smyrna agora'sı antik kenti aziz başkan gelmeden önce rezil durumdaydı. yıllardır orada arkeolojik kazı ve restorasyon çalışmaları sürüyor. bittiğinde izmir için harika bir turistik çekim merkezi olacak. aynı şekilde kadifekale eteklerindeki roma antik tiyatrosu'nu ortaya çıkarmak için çalışmalar sürüyor.

inciraltı'ndan mavişehir'e kadar yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi halkın daha elverişli ve rahat kullanacağı şekilde yenileniyor. hem estetik, hem kullanışlı oluyor. şehir estetiği için çok önemli bu da. çalışmalar etap etap devam ediyor. şuana kadar göztepe-üçkuyular, konak-karataş ve pasaport bölgesi yapıldı. bu sahil şeridinde mavi bisiklet yolları da oluşturuluyor.

kadifekale, ballıkuyu, yeşildere gibi birçok gecekondu bölgesi kamulaştırılıyor ve kentsel dönüşüm yapılıyor. şehrin en güzel yerlerinde zamanında yapılmış bu katliamı aziz başkan temizledi ve temizlemeye devam ediyor. kimsenin giremez dediği kadifekale'ye aziz kocaoğlu girdi ve oradaki gecekonduların çoğu yıkıldı, henüz tam olarak bitmedi ancak zamanla oluyor. kadifekale tepesindeki sur duvarları da restore edildi. gecekondu yıkılan yerlere ağaç dikiliyor, kimseye peşkeş çekilmiyor. gecekonduları yıkılan insanlar da mağdur edilmiyor.

mavişehir'de, türkiye'de bir ilk olarak opera sarayı inşa edilecek. ulusal bir mimari proje yarışması açıldı ve birinci seçilen eser inşa edilecek. türkiye'nin en büyük ve nitelikli opera sarayı olacak. nüfusu 5 milyona dayanmış bir metropol için sanat çok büyük bir ihtiyaçtır.

şehiriçi ulaşımı sağlamak için yüzlerce son model otobüs satın alındı ve halka hizmet veriyor. eshot'un filosuna bakın çoğu araç yeni ve moderndir. keza deniz ulaşımını güçlendirmek için 15 adet katamaran tipinde son model gemi satın alındı. bu sayede halk körfezde daha modern ve daha hızlı yolculuk yapıyor.

bayraklı yeni kent merkezi denilen bölgenin imar planlarını hazırlayarak izmir'in gelişmesinin önünü açtı bu adam. şimdi o imar planları sayesinde bayraklı'da folkart towers, mistral izmir, ege perla gibi birçok dev gökdelen projesi yükseliyor ve çok değil 5 yıl içinde bayraklı'da bir "downtown" oluşacak.

bunlar dışında çocuklara süt dağıtımı, yerel üreticiden ürün satın alma gibi birçok sosyal proje hayata geçti ve geçmeye devam ediyor. bir solukta aklıma gelenler bunlar, gelmeyenler de vardır elbet. işim gücüm yok bunları niye yazdım? her ortamda aziz kocaoğlu'na ve izmir büyükşehir belediyesi'ne bok atmayı kendine farz etmiş asalakları susturmak ve onlara gerçekleri anlatmak için. izmir dünyanın en hızlı büyüyen ikinci şehri seçildi, aziz kocaoğlu da dünyanın en iyi onuncu belediye başkanı. bu rakamlar, bu başarılar tesadüf değil. bilin istedim. kendim ne chp'liyim ne de akp'li, iki partiden de nefret ederim ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. bütün bunları akp hükümetinden destek almayarak, hatta akp hükümetinin engellemelerine, baskılarına rağmen yaptı bu adam. istanbul'da, ankara'da metro yapılıyormuş, yapılır tabi. ulaştırma bakanlığı istanbul'da 700 milyon tl, ankara'ya 800 milyon tl metro ödeneği ayırmış, izmir'e ise 30 milyon tl'cik. neden çünkü izmir cehapeli. bu şartlar altında bu başarıyı yakalayan aziz kocaoğlu eli öpülecek adamdır.
izmir chp'li o sebeple engelleniyor diyenlerin eskişehiri görmediği veya görmek istemediği belediye başkanıdır.

arkadaş eskişehir de chpli ancak büyükerşen harikalar yaratıyor eskişehirde. ona neden engel çıkarmıyorlar? veya çıkarıyorlar da büyükerşen zeki adam olduğundan dolayı mı bunları aşabiliyor?

şu kadarını söyleyim ankara izmir'e üvey evlat muamelesi yapıyor diye ağlayıp kendi partisinden olmayan ilçelere aynı şeyi yapan adamdır a.k. (aziz kocaoğlu)

ekleme:

tcdd ile ortaklaşa yapıldığı söylenen izbandan gelen para hiç bir şekilde tcdd ile paylaşılmadı direk büyükşehirin cebine gitti. tcdd %50 ortak olmasına rağmen açabileceği bir dava ile izmir büyükşehir belediyesini büyük bir zarara uğratabilir.

rahmetli (kendisini saygıyla ve özlemle anıyorum) priştina'nın 5 senede 10 km olarak yaptığı metro ağını kendisi 11 senede 10 km ekleyebilmiştir ki daha fazla kaynağı olmasına rağmen. buna başarı diyebiliyorsanız başarı kriterlerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

güzelyalı'da inşa edilen sanat merkezine gitmeden önce malesef melih gökçek'in ağzına sakız ettiği, dalga geçtiği su basmalarını görmelerini, gültepe'de altyapı olmadığı için oluşan sel felaketinde ölen 16 yaşındaki ümit özkan'ın mezarını ziyaret etmelerini tavsiye ederim.

sasalı'da muhteşem bir doğal yaşam parkı açtı bunun için kendisini tebrik ederim.

balçova'daki teleferik tesisleri saint zamanında 2007 de kapatıldı ve hala beceriksizlik yüzünden kapalı halde duruyor. 8 senede teleferiği yapıp açmak başarı ise kendisini kutlarız.

fuar izmir 11 senede anca yapılabildi içini gezmedim ama 11 yıl uzun bir süre bana göre.

kentsel dönüşümde mahallelilerin ettiği küfürleri duymamak için sadece egedesonsöz ve büyükşehirin sitesini okumak yeterli sanırım.

akpli antalya ve mhpli manisa belediyesi bütün dağ köylerine bile otobüs gönderirken sen en fazla vergi ödeyen, sanayisi türkiye'de önde gelen yerlerden olan aliağa ilçesine seçimlerden önce söz vermene rağmen otobüs gönderemiyorsun. 30 bin nüfuslu foçaya var, 5000 nüfuslu türkelli köyüne var ama aliağa'ya otobüs yok ne hikmetse. hatta anadoluya otobüs hibe ediyorsun ama kendi ilinin insanına otobüs veremiyorsun. dikili, bergama,kınık ilçelerini saymıyorum bile. mavişehire opera binası inşa edeceğine önce köylerin ve bakırçay yöresi olarak adlandırılıan bölgenin ulaşım sorununu çözmen daha mantıklı olurdu diye düşünüyorum.

çok sayıda meslek kuruluşu karbon kompozit gövdeli katamaran cinsi vapurların Körfez için uygun olmadığını belirtmesine rağmen Çakabey 2014'te yerel seçimlere günler kala apar topar izmir'e getirildi 84 gün Üçkuyular'da demirli kaldı 5 ay çalıştıktan sonra eksikleri tamamlanması için Yalova'ya geri gönderildi. 117 milyon euroya mal olan gemilerdeki eksiklikler koca bir fiyasko olarak akıllarda kaldı. vapur ulaşımı sadece körfezde kaldı. bunun başarı olarak lanse edilmesini akp tipi propaganda olarak görüyorum.

ödemişte yaptıklarını, ödemiş belediye başkanının isyanını araştırırsanız nasıl bir politika izlediğini, kendisine ayrımcılık uygulanmasına rağmen kendisinin de aynı ayrımcılığı yaptığını göreceksiniz. aliağa için detay isterseniz anlatabilir.
görsel
senden artık bi gondol hamlesi bekliyoruz başgan.

kepçebüsten bıktık.

görsel
Güzeller güzeli şehrin anasını siken belediye başkanı.
il meclisi toplantılarında sürekli dinleyenleri uyutan, her toplantıda en az bir kere ama 90 dakika bedava diye çıkış yapan, halka inememiş, Metro hatlarını kısa sürede yaptık diye avunan, körfezi temizlediğini sanan, izmir 'in belediye başkanıdır.
izmirli değilim olmakta istemiyorum ama izmirde yaşayan arkadaşlarımın dediğine göre sayesinde izmiri bok götürüyormuş.
kimsenin memnun olduğunu söylemediği ama nedense her seçimi rahatlıkla kazanan belediye başkanıdır.
izmir'e büyük hizmetler yapmıştır..

en son icraatı kordon boyundan atık su tahliye etmek oldu..
Kemeraltı 932 sokakın girişini mafyavari yöntemlerle sınır ihlali yapmış kimselere terk etmiş başkan.
izmir'in kalkınmasının önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha kendi kendine kanıtlamıştır. oy verenler utansın!
http://www.fanatik.com.tr...ri-icin-iptal-soku-640239
cimbom tarafından silkilince hircinlasan lavukların sardığı adam. çok tatlısın bebeyim.
sayesinde yerelde bir daha 6 oka asla uğramayacağım belediye başkanı.

aliağalılara çok sağlam kazık atan büyükşehir belediye başkanı.

aliağa'nın sorunlarını konuşmak, çözüm üretmek yerine ilçe başkanının kaçak evini ve kaçak yolunu savunmaya aliağa'ya gelen siyasi figür.

2013 yılında kaçan mütahite suç atıp 3 yıldır ihaleye çıkmamış, aliağa'da susuzluğun mimarı olmuştur. (2013 yılında ilçe belediyesi chpdeydi)

foça'nın ve menemen'in köylerine bile eshot yollayıp 2004ten bu yana aliağa'nın içine eshot yollamayan sorulunca da çok büyüdük hesaplarımızı yapıp yollayacağız diyen ancak aliağa'nın 2004 yılında büyükşehir görev alanında olduğunu saklayandır.

kendi yönettiği ukome'nin yerini belirlediği taksi durağıyla alakalı meclis üyesine baskı yapılıyor iddiası ile aliağa'ya gelip durun bu yeri biz belirledik diyemeyen bu sebeple de belediye başkanından çok siyasetçiye dönüşendir.

7 ay boyunca 2 kmlik yolu yapmayıp insanları toz duman içersinde bırakandır.

her sıkıştığında yandaşları ve partidaşlarıyla beraber akp için izmir'e üvey evlat muamelesi yapıyor diye ağlayan ancak kendi partisinden olmayan belediyelere kan kusturan, iplemeyen, hizmet götürmeyendir.

aliağa'nın yeni bağlanan mahallesi yeni şakranda kanalizasyon olmadığı halde atık su bedeli alandır.

göztepe'nin yıllardır hayalini kurduğu stadına dinamit koyan fenerbahçe kongre üyesidir.

kısacası sen kiminle olursan ol aziz efendi ama ben artık seninle değilim sana oy veren ellerime de sıçayım.

not: aziz kocaoğlu 2014 seçimlerinde büyükşehir için en yüksek oyu almıştır.
izban konusunda hiç bir laf etmeyeceğim belediye başkanı.

yine 1. olmasına rağmen ilçe belediyesi başka partide olan aliağa'ya zulüm eden kişi.
izmire bakıyorum da bir arpa boyu yol aldıramamış.
annesi 93 yaşında hayatını kaybetmiştir.

http://www.haberturk.com/...ocaoglu-annesini-kaybetti
Chp'ye chp'nin kalesini kaybettirebilecek yetenekteki bir belediye başkanı.
Troller damlamış. Ben de sevmiyorum hatta bugün seçim olsa oy bile vermem. Ancak merak etmeyin son dönemi ve bayrağı daha iyi birisi alacak zaten. (bkz: levent piriştina)

Seri eksiye başlamış dijital ofis çocukları. Aq doçları.
(bkz: troll ağlaaaama)
bir izmirli olarak oy vermediğim ama sevdiğim adam. Siktiri boktan akpli bademlere tercihimdir diyelim.
izmir i bir cennet haline getirdi demek isterdim ama yok. Maalesef çivi bile Çakmadı.
Laikiz, Kemal in askerleri falan veriyor gazı, oturuyor koltuğuna.
kendisinden bir izmirli olarak son derece memnunum. izmirliler de memnun ki adam başta.

izmirli olmayanlara bu durumda bok yemek düşer.
binali yıldırım karşısında yerel seçim kazanmış izmir belediye başkanı. şimdi diyip diyip bunu diyorlar binaliyi yendi hahaa biz kazanmıştık sloganları yine yeneceğiz subliminal mesajı vermeler aptalca bunun arkasına saklanmak vs. madem o kadar güveniyorsunuz bunun binaliyi yeneceğine chp'nin başına geçsin genel seçimde yensin hadi yine binaliyi. hadi yap, yap hadi!
not akpsinin de cemaatinin de alnına çakıyım.